Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , , Akıllı Kontakt Lensler - Google Fazla Mı Oluyor?

Akıllı Kontakt Lensler - Google Fazla Mı Oluyor?

| Yorum Yok

Kan Şekerini Ölçen Kontakt Lensler


...Google fazla olmaya mı başladı ne?

... Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki, insanoğlu olarak ayak uydurmakta zorlanıyoruz. 15 sene önce bin dolardan fazla ödeyerek alınan cep telefonları bugünkü piyasada 5 dolara alıcı bulamaz.

kontakt lensler, akıllı kontakt lenslerBirkaç gün önce yabancı bir bloga göz atarken, Google'ın şu an için gözyaşlarından kandaki şeker seviyesini ölçen bir kontakt lens üzerinde çalışma yaptığını ve birkaç sene içerisinde bu akıllı kontakt lensleri piyasaya çıkarma hazırlığında olduğu gördüm.

Dünyadaki her 100 kişiden 20'sinin şeker hastası olduğunu varsayarsak, akıllı kontakt lensler büyük ses getirecek.

Akıllı Kontakt Lensler Nasıl Çalışacak?


Şu anda geliştirme safhasında olan akıllı lensleri, normal lensler gibi gözümüze takacağız ve kan şekerimiz güvenli seviyenin üzerine çıktığında lensin ön tarafındaki LED ışık yanmaya başlayacak. Tabii, bu durumda yanacak LED ışıkların göze zarar verip vermeyeceği de muamma.