Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Blogcular için Affiliate Marketing (Affiliate Pazarlama)

Blogcular için Affiliate Marketing (Affiliate Pazarlama)

| Yorum Yok

Affiliate Marketing Nedir?

affiliate pazarlama nedir, affiliate marketing nedir

Affiliate pazarlama, performans bazlı bir pazarlama tekniğidir. Affiliate pazarlama methodları 3 tanedir:

1) Pay Per Lead: Affiliate pazarlamacı, sitesindeki ziyaterçiyi ürünün / servisin olduğu başka bir siteye yönlendirir, ve o ziyaretçi sitede istenilen bilgi formunu / anketi / katılım formunu doldurursa, bir komisyon kazanır.

2) Pay Per Click: Tıklama başı kazanç. Yani sitenize bir ürünün / servisin banner'ını / linkini koydunuz ve bannerı / linki tıklayan ziyaretçi başına bir komisyon alırsınız.

3) Pay Per Sale: Satış başına kazanç. Ziyaretçi sitenizdeki linke / bannera tıklayarak gideceği diğer sitedeki ürünü / servisi satın almalıdır.

Nasıl Başarılı bir Affiliate Olunur? Araştırın: Sitenizin içeriğine uygun programları bulun. Türkçe yemek tarifleri bloğunuz varsa, yurtdışında spor biletleri satan bir firmanın affiliate bannerlarına / linkine sitenizde yer vermeniz, pek de faydalı olmayacaktır. Reklam veren firmaları bulmak için Linkshare, CJ veya Shareasale gibi platformlara üye olabilirsiniz.

Sitenizin Trafiğini Arttırın: Daha fazla trafik, daha fazla tıklanma; daha fazla tıklanma ise daha fazla satış demek. Sitenizin trafiğini arttırmak için sosyal medyada aktif olmanız, SEO çalışması yapmanız, forumlarda aktif olmanız şart.


affiliate marketing nedir


Neden Affiliate Marketing?Seçenek Yelpazesi Geniş: Küçüklüğümüzde sevdiğimiz bir yemeği önümüze koymadan önce mutlaka sevmediğimiz bir yemek önümüze konur ve de o sevmediğimiz yemeği bitirmezsen, sevdiğimiz yemeği yiyemeyeceğimiz söylenirdi. Affiliate pazarlamacılıkta bu yok. Hangi ürünü / servisi pazarlamak istiyorsanız onu pazarlayın. Kendinizin patronu olduğunuzu sakın unutmayın.

Başarı İçin Tecrübeye Gerek Yok: Bu iş sıradan bir sabah 9 - akşam 5 işi değil. Çok başarılı olmanız için senelerce dirsek çürütmeye, patronun azarına katlanmaya gerek yok. Akıllı bir strateji ve disiplinli bir çalışma ihtiyacınız olan tek şey.

Pazarladığınız Kendi Ürününüz Değil: Pazarladığınız ürünün kaliteli olması tabii ki de önemli fakat, olur da bir aksilik olursa (üründe sorun çıkması, yedek parça sorunu ve benzeri), şunu unutmayın: Pazarladığınız ürün sizin ürününüz değil. Üründe bir sorun varsa bu alıcı ile satıcı arasında. Sizin sorumluluğunuz ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde başladı ve sitenizdeki linke / bannera tıklayıp diğer siteye gittiğinde bitti.

Düşük Risk: Bir ürünün linkini / bannerını sitenize koyduğunuzda, bunun için para ödemezsiniz. Hosting ve alan adı ücreti, yapmanız gereken tek harcama.