Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Blogger Tabanlı Blogunuzu Nasıl Yedeklersiniz?

Blogger Tabanlı Blogunuzu Nasıl Yedeklersiniz?

| Yorum Yok


Neden Blogunuzu Yedeklemeniz Lazım


blogger yedekleme, blogger backupBlogger blogunuzun ŞABLON kısmından HTML'yi Düzenleme'ye geldiniz ve birkaç kod ekleyip kaydettiniz. Birkaç gün sonra eklediğiniz kodun gereksiz olduğunu hatta sitenizde sorunlara yol açtığını fark ettiniz. Eklediğiniz kodun nerede olduğunu veya ne olduğunu bulamıyorsunuz. (Bloggerların sıkça karşılaştığı bir durum)

İşte bu yüzden HTML'i değiştirmeden önce her seferinde blogunuzu yedeklemenizi tavsiye ediyorum. Bir dakikadan az vaktinizi alacak şablonunuzu yedeklemek, olası kazaların önüne geçebilir.

blogger yedeklemeBlog Yedeklemek Çok Kolay


Yapmanız gereken ŞABLON sayfasına gelip sağ üst köşedeki Yedekle / Geri Yükle tuşuna bastıktan sonra Tam Şablonu İndir düğmesine basmak. 

Yedeklediğiniz Şablonu Geri yüklemek için de yeniden Yedekle / Geri Yükle tuşuna bastıktan sonra daha önceden yedeklediğiniz şablonu seçip YÜKLE tuşuna basmak.

Her seferinde HTML'i düzenlemeden önce bu kısa süren yedekleme  işlemini mutlaka yapın. Harcayacağınız birkaç saniye, olası kazalara karşı blogunuzu kurtarabilir.

Blogger'da Yazı Yedekleme yazısına da mutlaka bir göz atın.