Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Bloggerlar İçin Daha Üretken Olmanın Yolları

Bloggerlar İçin Daha Üretken Olmanın Yolları

| Yorum Yok

Blog yazmaya yeni başlayan bloggerları bekleyen en büyük zorluk motivasyon eksikliğidir. Bloggerların çoğu ilk bir kaç ay bloguna verdiği emeğin karşılığını maddi olarak alamayınca, motivasyonunu kaybeder. Motivasyonunu kaybeden blogger üretici olamaz ve bu da onlar için çoğu zaman sonun başlangıcı olur.

Bu yüzden bloggerlara öncelikle ilk bir kaç ay için fazla bir getiri beklentisi olmamalarını tavsiye ediyorum.

Ayrıca;

Yazmak için doğru zamanı seçin: Günde saatlerce yazı yazıp, bir kaç hafta sonra da motivasyonunu tamamen kaybeden o kadar çok blog yazarı var ki. Siz siz olun, günde saatlerce klavye başında oturmak yerine, yazı yazmaya verimli olduğunuz bir 45 dakika ayırın. Ve bunu 365 gün boyunca yapın. Sonuçlarına siz bile şaşıracaksınız.

Önce kafanızda blogunuzun resmini çizin: Önce treni raya sokun, ondan sonra hızı arttırın. Blogunuzda hangi kategoriler olacak planlayın ve bu plana %90 sadık kalın. 

Kendinize Minik Ödüller Vererek Motivasyonunuz Arttırın: Yazınıza yapılan ilk yorumdan sonra, ilk reklam kazancınızı elde ettikten sonra, Google'da 10 anahtar kelimede ilk sayfada çıktıktan sonra kendinize minik ödüller verin. Motivasyonunuzu üst seviyede tutmak için bu şart.

Dikkatinizi Dağıtmayın: Yazı yazarken telefonunuzu sessize alın. 

Rakibinizi Takip Edin: Rakip siteler ne yazmış sürekli takip edin. Rakip sitede aynı konuda bir yazı yazılmışsa, yazıda atlanan detayları tespit edin. Kısacası rakibinizden bir veya birkaç adım önde olun.

Hepsinden önemlisi yaptığınız işi sevin, çünkü severek yaptığınız her işte eninde sonunda başarılı olacaksınız.