Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , , Blogumun Backlink Sayısını Nasıl Arttırabilirim?

Blogumun Backlink Sayısını Nasıl Arttırabilirim?

| Yorum Yok

Backlink + Kaliteli ve Özgün İçerik = BAŞARI


Backlinkler arama motorlarında ön sıralarda yer almanız açısından önemlidir. Eğer web siteniz kaliteli ve özgün içeriğe sahipse, backlinklerin oldukça faydasını göreceksiniz. Sitenize yönlenen backlinklerin kalitesi hakkında daha detaylı bilgiye daha sonra yazacağım makalelerde değineceğim.

Google’da ön sıralarda yer almak için dikkat edilmesi gereken yüzün üzerinde faktör var ve backlink sayısı bu faktörlerin içerisinde en önemli olanlardan bir tanesi.

Sitenize yönelen backlinklerin sayısı ne kadar fazla olursa, sitenizin görünülebilirliği de o kadar  fazla olur. Bu da sitenize gelen organik trafiği arttırır. (Bizim de istediğimiz tam da bu, değil mi?)

Blogunuzun içeriği özgün olsun. Size kişisel tavsiyem, yazılarınızı bir akademisyen veya pazarlamacı gibi değil de, en yakın arkadaşınızla konuşuyormuş gibi yazın. Bu size doğal backlink kazanmanızda yardımcı olacaktır.  Maalesef ki sitenize doğal yollardan backlink yönlendirilmesini beklemek aylar, hatta yıllar alabilir. Size kısa yoldan nasıl backlink kazanabileceğinizi 5 maddede şöyle özetleyeceğim:

 Misafir Yazarlık: (Blog Kardeşliği) Sizinle aynı nişe (niche) sahip olan tüm bloglar sizin rakibinizdir, düşmanınız değil. (Rekabet ve düşmanlığın farklı kavramlar olduğuna hemfikiriz umarım) Bloggerlar, unutmayın ki: Rekabet sadece başarıyı getirir. Takip ettiğiniz bloglara misafir yazarlık için başvurun. Yazacağınız özgün yazının alt kısmındaki “yazar biyografisi” bölümüne linkinizi ekleyin. Şunu asla unutmayın: Misafir yazarlık sayesinde sitenize yönlendirilecek linkler, dofollow linklerdir (blog sahibi bunları nofollow da yapabilir) ve dofollow linkler SEO (arama motoru optimizasyonu) için önem teşkil eder.

Blog Yazılarına Yazılacak Yorumlar: Blog yazılarına yorum ekleyin. Yapacağınız yorumların yazı ile ilgili olmasına gayret edin. Spammer damgası yemeyin.
backlink arttırma, arama motoru optimizasyonu, SEO
Sosyal Medya Paylaşımları: Kendinize şunu sorun: Günde kaç kere sosyal medya hesabınızı kontrol
ediyorunuz? Dürüst olun. Sosyal medya sitelerinde sitenize yönlenen backlinkler genelde nofollow’dur ama sitenize ciddi bir trafik yönlendirecektir.

Forumlar:  Forumlara üye olun, ve aktif olarak yorumlarınızı paylaşın. Tabii ki, “imza” (signature) bölümüne sitenizin backlinkini koymayı unutmayın. Yorumlarınıza beğeni arttıkça, sitenizi daha fazla forum üyesi ziyaret edecektir.

Dizinler: Blogunuzu dizinlere ekleyin. Özellikle yüksek PR (page rank) ‘ı olan dizinlere (bakınız dmoz.org) eklemeniz durumunda, sitenize yönlenen trafiğin arttığını gözlemleyeceksiniz. 

Backlinkler,arama motorlarında ön sırada çıkmanıza yardımcı olur. Bunun yanında içeriğiniz de kaliteli ve özgünse, sitenizin trafiği kısa zamanda artacaktır.