Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Clickbank'tan Para Kazanmak (Resimli Anlatım)

Clickbank'tan Para Kazanmak (Resimli Anlatım)

| 1 Yorum

Clickbank Nedir?


clickbank kazançları, clickbanktan nasıl para kazanırım1998'den beri hizmet veren Clickbank sayesinde, onbinlerce blog ve forum sahibi, Clickbank'teki  ürün veya servisler tanıtarak ciddi kazançlar elde etti.

Clickbank'in Linkshare, CJ (Commission Junction), ShareASale, Affiliate Window ve benzeri affiliate platformlardan en önemli 2 farkı affiliate komisyonların %75'lere varan oranlarda olması ve Clickbank'teki ürünlerin dijital (e-kitap ve benzeri dijital ürünler) olması.

Satış başına kazanılan komisyonların yüksek oluşu çok büyük bir artı. Fakat, ürünlerin dijital olması, bu ürünü pazarlayan affiliate pazarlamacılar için büyük bir handikap. Bir dijital ürünü pazarlamak, dijital olmayan ürünü pazarlamaktan çok daha zor.

Clickbank'te Hangi Ürünleri Pazarlama Konusu

Clickbank'te, tek bir satıştan $500'ın çok üzerinde bir gelir elde etmek mümkün. Bu yüzden en fazla komisyonu veren ürünü pazarlamaya çalışmalıyım.
Maalesef ki çoğu web sitesi sahibi bu hataya düşüyor ve harcadığı zamanın karşılığını alamıyor. Eğer ekonomi veya borsa üzerine makaleler içeren bir blog sahibi iseniz, sadece komisyonu yüksek diye bir sağlık veya fitness ürününü pazarlamaya çalışmanız, boşa kürek çekmekten başka birşey değildir. Kısaca:


Siteniz ne hakkındaysa, o konu ile ilgili ürünleri pazarlamaya çalışın.
Pazarlamak istediğiniz ürünleri Clickbank'te Marketplace platformundan seçebiliriz.

Yukarıdaki resimde numaralandırdığım değerler nedir?

Yukarıdaki terimlerin ne anlama geldiğini anlarsak, hangi ürünü seçmemiz gerektiğine daha iyi karar verebiliriz.

1) Initial Sale: İlk satıştan elde edilecek komisyon.


2) Average % / Sale: Satıştan elde edilecek ortalama komisyon yüzdesi.


3) Average Rebill Total: Rebill, yeniden faturalandırma demek. Yani ürünü /servisi alan kişi, ürünün yan ürünlerini de alabilir veya, üyelik sistemiyle çalışan bir hizmetse, üyeliğini uzatabilir. Yani bir veya birkaç kez daha faturalandırılabilir. Average Rebill Total, eğer ikinci bir faturalandırma durumunda sizin alacağınız ortalama komisyon miktarıdır. 


4)Average %Rebill: Eğer üründe ikinci kez faturalandırma olması durumunda elde edilecek ortalama komisyon yüzdesi.


5) Average $ / sale: Satış başına kazanılan ortalama komisyon.


6) Kategori: Ürünün / Servisin yer aldığım kategori. Siteniz ne hakkındaysa, pazarlamak için seçeceğiniz ürünler de sitenizin içeriğine uygun olsun.


7) Gravity: Clickbank'teki bir ürünün veya servisin, son 12 haftadaki satışında komisyona hak kazanan (yani ürünün satılmış olması şart ) kişilere 0,1 ila 1 arası puan vererek oluşturulmuş bir puanlama sistemi. (Bu puanlama sistemine göre yakın zamandaki satıştan en fazla 1 puan, uzun zaman önceki satıştan (12 haftayı geçmeyecek) da en az 0,1 puan elde edilir.)


Önemli: Bu açıklamalardan yola çıkarak yukarıdaki resme bakıp bir analiz yapalım:  • Ürünün initial $ / sale'i $41,18 iken average $ / sale'i $41,60. Gravity'si ise 195,86. Gravity'si 100'ün üzerinde olan ürünler, daha çok tercih edilen ürünler olmakta, ve GRAVITY, hangi ürünü pazarlamamız konusunda seçim yaparken, dikkate almamız gereken önemli bir faktör.
  • Ürünün average $ / sale 'i initial $ / sale 'inde çok az yüksek. Bu demek ki üründe ikinci bir kez faturalandırılma, buna bağlı olarak da sizin ikinci kez komisyon alma ihtimaliniz var. Ama aradaki fark çok düşük, bu da demek alıyor ki, ürünü bir kez satın alanlar, yan ürünleri / servisleri satın almıyorlar.


Bir de aşağıdaki resmi inceleyip, analizini yapalım:


İlk satıştan elde edilen ortalama komisyon $3,47 iken toplamda elde edilen ortalama komisyon $117,90. Yani ürün / servis ilk satıştan $3,47 komisyon getirirken, daha sonradan ikinci bir faturalandırma daha olduğundan komisyon oranı $117,90 'a fırlamış. 

Son olarak:

PROMOTE düğmesine bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki görüntü çıkacak:Yapmanız gereken ACCOUNT NICKNAME yazan yere kullanıcı adınız girmeniz.

TRACKING ID yazan bölümü boş bırakabilirsiniz veya istatistik tutma açısından belirleyici bir isim girebilirsiniz. Mesela ürünün linkini, Blogdoktoru.com sitemin Clickbank'tan Para Kazanmak (Resimli Anlatım) yazısına koymak istiyorum. TRACKING ID'ye blogdoktoru-clickbank yazıyorum, CREATE tuşuna basarak linki sayfaya yerleştiriyorum. Eğer satışı bu sayfadaki link üzerinden yaparsam:

 Clickbank-> Reporting-> Analytics sayfasıan girerek bu satışın,  Clickbank'tan Para Kazanmak (Resimli Anlatım) sayfasındaki linke tıklanarak gerçekleştiğini görüyorum.


Clickbank, blog yazarlarının, sosyal medyayı etkin kullanan kişilerin ve e-mail marketing uzmanlarının ciddi paralar kazandığı bir platformdur. Bu büyük pastadan, iyi bir bloggerın pay alamaması için hiçbir sebep yok.


Şimdiden İyi Kazançlar!

Ücretsiz Clickbank Hesabı Açın