Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Forumlardan Blogunuza Trafik Çekmek

Forumlardan Blogunuza Trafik Çekmek

| Yorum Yok

Forumlardan Sitenize Trafik Çekmek için Ne Yapmalısınız?


forumlar, forumlardan trafik çekmek, forum yazılarıForumlar, sitenize trafik çekmek için en iyi kaynaklardan biridir. Forumlar, insanların birbirlerinden bir şeyler öğrenebildiği ve bilgilerini / tecrübelerini paylaştığı platformlardır. Forumlardan web sitenize trafik çekmek için yapılması gereken 10 şey nedir?

1) Forumlarda Aktif Olun: Aktif olmak, gereksiz de olsa haftada yüzlerce yorum paylaşmak değildir.  Sitenizin içeriğiyle benzer içeriğe sahip olan forumlardan en popüler 5 tanesini belirleyin. Her bir forumda günde 3-4 tane yorum paylaşın.

2) İmzanızda sitenizin linki yer alsın: Bir forum yazınızı binlerce, hatta on binlerce kişi okuyabilir. İmza kısmında sitenizin linkinin yer alması, sitenize ciddi anlamda bir trafik yönlendirecektir.

3) Yeni Tartışmalar Açın: Herhangi bir forumdaki herhangi bir tartışmada ilk okunacak mesaj daima açılan tartışmadaki ilk mesaj olacaktır.

4) Yorum Sayısı Fazla olan Eski Tartışmalarda Yorum Paylaşın: Bir tartışmada yorum yazdığınız zaman, o tartışmada daha önce yorum yazmış kişilere de mesaj gider (Bu taktiği Pakistanlı bir blog sitesi sahibi arkadaşımdan almıştım).

5) Blogunuzun feed'ini forumdaki profil sayfanıza ekleyebilirsiniz. Böylelikle sitenizde son
paylaştığınız makale profil sayfanızda yer alacaktır.

6) Ne Çok uzun ne de Çok Kısa Mesaj: Mesaj yazarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey mesaj uzunluğudur. Mesajınız ne çok uzun ne de çok kısa olsun.

7) Olumlu olun: Forumlarda popüler olmanın sırrı sürekli pozitif olmaktan geçer. Cevabınızla yardım edeceğiniz / işini kolaylaştıracağınız bir kişi size "sadık ziyaretçi" olarak geri dönecektir.

8)Forumdaki profil sayfanızı geniş tutun. Hakkınızda detaylı bilgi girin.

9) Yeni bir tartışma açıldıktan sonra ilk cevap mesajını atan kişi de siz olun. Özellikle bir konuda yardım almak isteyen biri tartışmayı açmışsa.

10) Şovmen olun. İnsanları sinir eden mesajlar atmaktan kaçının ama arada bir ortamı alevlendirmekten de geri kalmayın. Gazetelerde, televizyonlarda bir satırlık yorumuyla, gündemi belirleyen gazeteci / televizyoncular gibi olun. Kuyuya taşı atan deli siz olun. Bırakın yüzlercesi o taşı çıkarmaya çalışsın.

Yukarıda, forumlardan web sitenize trafik çekmek için gereken 10 maddeyi sıraladım. Bu 10 maddeden çok daha önemli olan bir şey var ki, esas sitenize trafiği yönlendirecek olan o:

KALİTELİ İÇERİK: Mesajınızın içeriği kaliteli olsun. Tartışmaya değer katsın.