Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Google Webmaster Tools (Site Yöneticisi Araçları) Nedir?

Google Webmaster Tools (Site Yöneticisi Araçları) Nedir?

| Yorum Yok


Webmaster Tools (Site Yöneticisi Araçları), Google'ın ücretsiz sunduğu, son derece faydalı olmasına rağmen, çoğu web sitesi sahibinin ısrarla yararlanmadığı bir hizmettir. Webmaster Tools'u efektif bir şekilde kullanan web sitesi sahipleri, sitelerini arama motorlarında üst sıralara çıkarma konusunda Webmaster Tools'u kullanmayan site sahiplerine nazaran daha avantajlıdır.


Webmaster Tools 'un Getirdiği Avantajlar   1. Webmaster Tools, sitemizdeki hatalı sayfalar olması durumunda bize uyarı mesajı verir. (Web robotları sitenizi tararken sorun yaşıyorsa, bu arama motorlarındaki sıralamanızı olumsuz etkiler)

  1. Internal ve external backlinklerinizi analiz etmenizin sağlar. Sitenizde bir sayfanın linkini değiştirdiniz ama eski linke giden internal linklerin olup olmadığını kontrol etme açısından Webmaster Tools'u mutlaka kullanmalısınız.

  1. Site haritanızı Google Webmaster Tools'a kaydettiğinizde, sayfalarınızın Google tarafından daha çabuk indeksleniyor.

  1. Arama motorunda sitenizin, www'lu mu www'suz mu gözükmesini istediğinizi bildirebilirsiniz.

  1. SEO açısından Webmaster Tools'u mutlaka ama mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum. Hangi anahtar kelimelerde Google'da kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz. 

Sadece birkaç dakikanızı ayırarak Google Webmaster Tools'a kolayca kaydolun ve avantajlarından yararlanın.