Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Pazarlama - Bir Kaç Püf Noktası

Pazarlama - Bir Kaç Püf Noktası

| Yorum Yok

Bir Ürünü / Hizmeti Pazarlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


ürün pazarlamaTeknolojiye gün be gün daha bağımlı hale gelen insanlar sayesinde, yeni pazarlar açılmakta ve de bir
ürünü / hizmeti pazarlama stratejileri sıklıkla değişmektedir. Bu değişime ayak uyduramayanlar ise tarihin tozlu sayfalarında kendilerine yer bulmaktadırlar. (Fazla akademik bir giriş oldu, kusura bakmayın..:)

Sürekli büyüyen bir pasta ve o pastadan pay almak isteyen insanların arttığı bir ortam düşünün. Rekabetin kora kor olduğu bu ortamda, başarılı olmak için hata yapma lüksümüz yok.

Bir ürün veya bir hizmet sunuyorsunuz. Peki insanların bir ürünü / hizmeti satın almasını sağlayan en önemli 2 faktör nedir? (kalite ve fiyat faktörleri dışında)


  • İnternette Ürün Hakkında Yazılan Yazılar, Yapılan Yorumlar: Kaliteli bir ürünü, çok uygun fiyata piyasaya sürdünüz, mükemmel de bir reklam çektiniz, ve bu reklam bütün kanallarda prime time saatinde yayınlanmakta. Teknik Destek Ekibiniz çok sağlam. Ürünün kapış kapış gideceği garanti gibi..... Siz öyle sanın!!! Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, çok spesifik ürünler dışında, bir insan, bir ürün / hizmet satın alırken, bu ürünü daha önce kullanmış insanların yaptığı yorumları, yazıları okuyor. Sosyal Medya ve forumlarda olumsuz görüş bildirilen ürünün çokça rağbet gördüğü görülmemiştir. Bileti 10 TL olan bir filme bile gitmeden önce IMDB 'den veya Eksisozluk'ten film hakkında yazılan yorumları okumuyor muyuz?  • Yaratıcı Olun: Her gün yeni bir ürün piyasaya sürülüyor ve firmaların maalesef ki yaratıcı olmayan pazarlama çalışanları sayesinde, iyi bir ürünün bile satışları sönük kalabiliyor. Birbirinin kopyası olan reklamlar yüzünden, reklamlar çıkar çıkmaz kumandayı elimize alıp kanal kanal dolaşmıyor muyuz?

Sürekli büyüyen bir pazarda, ufak da olsa bir pay alabilmek için, pazarlama stratejisini doğru belirlememiz lazım. Ürünün kalitesi ne kadar iyi, fiyatı ne kadar uygun olursa olsun, doğru pazarlama stratejisi olmadan, ürünümüzün satışı istediğimiz gibi olmaz.