Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / SEO Adına Yapılmaması Gerekenler

SEO Adına Yapılmaması Gerekenler

| Yorum Yokİlkokul yıllarında çoktan seçmeli testlerde 3 yanlış bir doğruyu, lise yıllarındaki testlerde ise 4 yanlış bir
doğruyu götürüyordu. Web sitesi olanlar için şunu rahatça söyleyebilirim ki: Yapacağınız tek bir SEO hatası sitenizi arama motorlarında ön sıralarda olmasını engelleyebilir.

Başta Google olmak üzere çoğu arama motoru etik olmayan methodları uygulayarak üst sıralarda yer alma hedefi güden webmasterların önünü kesmek için sürekli kendilerini güncelliyor. Kısa vaadede size olumlu getirisi olacak (ama etik olmayan) methodlar, uzun vaadede sitenize uzu süreli veya kalıcı hasarlar verebiliyor.


Düşük Kaliteli Sitelere Link Vermeyin / Onlardan Link Almayın


Sitenizle tamamen farklı içeriğe sahip olan düşük kaliteli sitelerden gelen linklerin sitenize etkisi olumsuz olacaktır.  Disavow Tool'u kullanarak bu linklerin olumsuz etkisinden kurtulabilirsiniz.


Hızlı Backlink Edinmek


Sitenizi yeni açtınız.Size tavsiyem kaliteli içerik ekleme yerine backlink sayısını arttırmayı hedeflemeyin. Kaliteli ve özgün içeriğe sahip,sürekli güncellenen bir site, birkaç ay sonra backlink edinme açısından sıkıntı yaşamayacaktır.


Anahtar Kelime Gömmeyin


Diyelim ki "blog doktoru" anahtar kelimesini arama motorlarında ön sıralarda çıkarmak istiyorum. Yan yana 100 kere "blog doktoru" yazıyorum ve yazı rengini sitemin background rengi ile aynı yapıyorum. İşte buna kaba tabirle "anahtar kelime gömme" diyoruz. İtiraf etmeliyim. Geçmişte benim de yaptığım ve çok da faydasını gördüğüm, ama bugün sitenize zarardan başka birşey getirmeyecek bir method. Uzak durun.

SEO adına yapılacak en önemli şey, kaliteli ve özgün içeriktir. Zamanınızı yazılarınıza ayırın. Başarı zamanla mutlaka gelecektir.