Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Sitenizdeki Güvenlik Sorunlarını Görün

Sitenizdeki Güvenlik Sorunlarını Görün

| Yorum Yok

Web Yöneticisi Araçları'nda Güvenlik Sorunlarınızı Görün

web sitesi güvenliğiDaha önceki yazılarımda her blog sahibinin Analytics ve Web Yöneticisi Araçları'nı mutlaka kullanmaları gerektiğini yazmıştım. Web Yöneticisi Araçları'nda (Webmasters Tools) artık "GÜVENLİK SORUNLARI" adında yeni bir sekme var.

Web Sitenizin  Güvenlik Sorunları


"Güvenlik Sorunları" sekmesinde Google'ın web sitenizde tespit ettiği malware ve diğer tehlikelere karşı detaylı bilgi yer almakta. Sadece bu kadarla da kalmıyor. Aynı zamanda bu tehlikelere karşı ne gibi bir çözüm yolu izlemeniz gerektiği de yazılı.

Güvenlik Sorunları sekmesinde belirtilen tehdit ve tehlikeleri web sitenizden uzaklaştırdıktan sonra sitenizi analiz etmesi ve tekrar GÜVENLİDİR raporu vermesi için Google'a tekrar başvurabilirsiniz.

web site güvenliğiBu arada Google sitenizde virüs, malware veya başka bir tehlike unsuru belirlemişse ve siz bu sorunun üstesinden gelememişseniz, Google'ın sitenizi arama sonuçlarından çıkarma riski de var.

Web sitenizdeki tehlikeli olabilecek durumları belirleme ve detaylı rapor sunma hizmetini ücret karşılığı veren sitelerle kıyaslayınca Google'ın bu hizmeti ücretsiz sunması web sitesi sahipleri için çok büyük bir fırsat.