Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , , Sitenize Misafir Yazar Kabul Etmek

Sitenize Misafir Yazar Kabul Etmek

| 2 Yorum

 

Misafir Yazar Kimdir?Size ait olmayan veya yazarı olmadığınız bir web sitesinde veya blogda, yazı yazmanız ve o yazının yayınlanması size misafir yazar yapar. Misafir yazarlığı, sitenize yönlendireceğiniz backlink karşılığı, belli bir ücret karşılığı yapabilirsiniz. Yahut sadece okuyucu kitlesi kazanmak adına da misafir yazarlık yapabilirsiniz.

Misafir Yazar Kabul EtmekSitenize misafir yazar kabul etmenin avantajları olduğu kadar da dezavantajları vardır. Bu dezavantajları minimuma indirgeyebilir, ve böylece sitenizde yer alacak misafir yazıların sitenize sağlayacağı olumlu etkiyi fark edebilirsiniz.

Sitenize Misafir Yazar Kabul Etmek Ne Gibi Avantajlar Sağlarmisafir yazarlık, guest bloggingBlogunuzda misafir yazılara yer vermek, size sayısız avantaj sağlar ama en önemli iki tanesi
şunlardır:

1) Herkesin bir yazı tarzı vardır. Kişinin yazı tarzı oturduktan sonra da çok zor değişir. Bu yüzden blogdaki tek yazar sizseniz, yazılarınızın tarzı, bazı okuyuculara hitap etmeyebilir. Etse bile belli bir zamandan sonra okuyucu çeşitlilik isteyeceği için, yazılarınız sıkıcı gelebilir. Google'da en çok kazanan blog yazarlarını aratıp da sitelerine göz attığınızda, en başarılı blog sahiplerinin bloglarında sıklıkla misafir yazarlara yer verdiklerine şahit olabiliriz.

2) Unutmayın siz blogunuzun sadece baş yazarı değil, sahibisiniz de aynı zamanda. Arada misafir yazarların yazılarına da yer vermek, size parayla satın alınamayacak çok değerli bir ödül verir: ZAMAN. Bu ödülün kıymetini bilin.

Blogunuza Kabul Edeceğiniz Misafir Yazarların YazılarıMutlaka ama mutlaka %100 olmalı. Başka bir sitede yer almış yazıları sitenizde yayınlamak SEO açısından size geri dönüşü olumsuz olur.

Akıcı ve basit yazılmış olsun. Her kesimden insanın anlayabileceği türde olmasına, mümkünse akademik bir dille yazılmamış olmasına dikkat edin.

Sitenizin içeriğiyle uyum göstersin. Mesela bu bloga, "En güzel Pizza yapan 10 mekan" başlıklı bir misafir yazı kabul etsem biraz sırıtır, değil mi?

En önemlisini en sona sakladım. Misafir yazarlar, yazılarına 1 veya 2 (abartıp bu rakamı 5-6'ya çıkarmak isteyenler de olmuyor değil) dofollow backink yerleştirmek istiyorlar. Arkadaşlar, bunun adı misafir yazarlık değil, spam link yerleştirmedir ve Google'ın kalite politikasına aykırıdır. Bu yüzden size tavsiyem, misafir yazarların yazılarında yer vereceği external backlinkleri nofollow yapın. Unutmayın, misafir yazarlığı, sitesinin backlinklerini arttırma stratejisi olarak gören yazarların yazılarına yer vermek, sitenizin arama motorlarındaki konumu açısından olumlu olmayacaktır.