Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Sık Tekrarlanan SEO Hataları Nelerdir?

Sık Tekrarlanan SEO Hataları Nelerdir?

| Yorum Yok

Tecrübeli Webmasterların Bile Yaptığı SEO Hataları


seo hataları, en sık tekrarlanan seo hatalarıSEO, yani arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının internet sayfalarını kolay bir şekilde taramasına imkan veren teknik düzenlemelerdir. Bütün arama motorları gibi Google da arama sonuçlarını listelerken kendine özgü bir algoritma kullanmaktadır.

Google, arama motorları içerisinde en gelişmişi olduğu için, çoğu webmaster için Google'da ön sıralarda yer almak, diğer arama motorlarında ön sıralarda yer almaktan önemlidir. Google'da üst sıralarda yer almanızı sağlayacak 100'den fazla faktör vardır. Bu faktörlerden ileriki günlerde detaylıca bahsedeceğim.

Peki Google'da Ön Sıralarda Çıkmanıza Olumsuz Etkisi Olacak Yanlışlar Nelerdir?

  • Başka bloglarda yer alan makaleleri değiştirmeden, kendi blogunuza koymak. Blogunuzdaki yazıların özgün olmasına dikkat edin.

  • Doğru kelime öbeklerini kullanmamak. Bu yazının başlığı, "SEO Hataları" olabilirdi, ama insanlar arama motorlarına "seo hataları" yazmak yerine "seo hataları nelerdir" veya "sık tekrarlanan seo hataları nelerdir" yazıyorlar. Başlıklarınız daha spesifik olsun. Yazınızdaki kelimeleri daha dikkatli seçin. Google'dan gelen ziyaretçiler, sayfanızdaki yazıyı okuduğunda, kafasındaki sorular cevaplanmış olsun. 

  • Google'ın ücretsiz sunduğu Webmaster Tools servisinden yararlanmamak. Google'ın ücretsiz sunduğu bu hizmetten mutlaka yararlanın. SEO hakkında detaylı yazılar ve videolar bulabilir, web sitenizin analizlerini görebilirsiniz.