Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Sosyal Medya'da Takipçilerinize Teşekkür Etmenin Yolları

Sosyal Medya'da Takipçilerinize Teşekkür Etmenin Yolları

| Yorum Yok

Her blog, trafiğini arttırmak ister. Buraya kadar hemfikiriz, değil mi?

Trafiğinizi arttırmak için özgün ve kaliteli yazılar yazmak dışında 2 önemli faktöre dikkat etmelisiniz:1)Sitenize ziyaretçi çekmek.
2)Sitenizi ziyaret edenlerin sitenizin devamlı ziyaretçileri olmasını sağlamak.

Ziyaretçilerinizin Sitenizi Sürekli Ziyaret Etmelerini Sağlamak(bkz. Twitter Takipçi Sayısını Arttırmak)
Bir kere yazılarınızın kalitesi önemli bir faktör. Siteniz hakkındaki ilk izlenimi olumsuz olan bir ziyaretçinin sitenizi tekrar ziyaret etme ihtimali çok düşük (neredeyse yok denecek kadar az). 

Kaliteli içeriğe sahip bir blogun sahibi sosyal medyayı etkin kullanarak, ziyaretçilerinizin devamlı olmasını sağlayabilir. Nasıl mı? Sosyal medya takipçilerine teşekkür ederek. Peki sosyal medya takipçilerimize nasıl teşekkür etmeliyiz:

Geri Takip Edin


Facebook, Twitter, Pinterest, Google Plus... Sosyal medyada sizi takip eden kişileri geri takip edin. Geri takip, ziyaretçilerinizin memnuniyetini sağlamak için basit ama etkili bir yol.

Takipçilerinizin Tweetlerini Retweet Edin


Samsung, Google gibi firmalar ve Twitter'da fenomen olan kişiler bu method sayesinde ziyaretçilerinin sadık ziyaretçiler olmasını sağlıyor. Tweeti retweet edilen kişilerin sitenizi devamlı ziyaret edeceklerinden emin olabilirsiniz.

Takipçilerinizin Sosyal Medya'daki Paylaşımlarına Yorum Yapın


Böylelikle kendinizi ziyaretçinize tekrar hatırlatın. Aynı zamanda takipçinizin takipçilerinin (tavşanın suyunun suyu gibi oldu biraz) de dikkatini çekin.


Takipçiniz Hakkında Tweet Atın


Her tweetin amacı bellidir: İlgi çekmek. Bu ilgiyi ona vermeniz size olumlu olarak yansıyacaktır.

Takipçilerinizin blog yazılarını paylaşın


Takipçilerinizin blog yazılarını paylaşmak, onun da sizin blog yazılarınızı paylaşma ihtimalini arttıracaktır. Unutmayın, KARMA her zaman işe yarar.


Yazının başında belirttiğim gibi her blog yazar blogunun trafiğini arttırmak ister. Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullananlar her zaman bir veya birkaç adım öne çıkacaktır.