Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Twitter Takipçilerini Arttırmak İsteyenler Ne Yapmalı

Twitter Takipçilerini Arttırmak İsteyenler Ne Yapmalı

| Yorum Yok

Doğal Yollardan Twitter Takipçilerinizi Arttırın
Firmalar, siyasetçiler, ünlüler ve blog yazarları için Twitter olmazsa olmazdır: Çünkü maliyeti çok düşüktür. Hatta yüzbinlerce / milyonlarca takipçisi olan ünlüler (tabii ki yabancı ünlüler), attığı tweet başına (bir ürün / servis hakkında), ürününü tanıttığı firmadan onbinlerce dolar alabilmektedir.

Başarılı bir tweet, sürekli retweet edilen, hakkında takipçilerinizin sıkça fikir beyan ettiği tweet'tir. Yoksa 1 milyon takipçisi olan bir Twitter fenomeninin tweeti kimse tarafından retweet edilmemişse, hakkında yorum yapılmamışsa, o kişi olsa olsa SÖZDE FENO (an itibariyle www.sozdefeno.com alan adı tescil edilmemiş) olur.

Twitter'da sözde feno değil gözde feno olmak için:

Twitter Profil Resminin Önemi: Takipçiler sizi takip etmeye başlamadan önce ilk bakacakları şey profil resminizdir. Nereden mi biliyorum? Çünkü ben de birini takipe etmeden önce profil resmine bakıyorum.

Twitter'da Doğru Kişileri Takip Etmek: Bir bloğunuz varsa sizinkine benzer blogların yazarlarını / resmi hesaplarını takip edin. İstanbul'da bir manavsanız, İstanbul'daki sağlıklı yaşam, diyet, spor, beslenme hakkında tweet atan kişileri takip edin. (Twitter hesabı olan manavın kim olduğunu açıklayıp, onu bu blogda feno olmasına yardım etmeyeceğim)

Twitter'da Ne Paylaştığınıza Dikkat Edin: Takipçi sayınızın artmasında veya azalmasında etkili olan en önemli faktörlerden biri de ne paylaştığınızdır. Sürekli promosyon içerikli tweet atanlar, fenoluk hayallerini başka bir bahara bıraksınlar. Size tavsiyem bol bol ilginç resim yüklemenizdir. Buradan Twitter hesabı olan manava sesleniyorum: Brokolinin, karnabaharın,  havucun resmini çekip koymak yerine, birkaç sebzeyi kullanarak yapacağın ilginç bir figürün resmini koyman fenoluk yolunda emin adımlarla yürüdüğün bu yolda yelkeninin aldığı rüzgar olacaktır.

Hash-tag'leri Doğru Kullanın: Çok fazla hashtag kullanmanız takipçileriniz açısından sinir bozucu olabilir. Bir tweet'te En fazla 2 hashtag (tavsiyem 1 hashtag yeterli) kullanın. Ayrıca genel hashtag'ler kullanmanızda fayda var. Yani #SosyalMedyadaTwitterınÖnemi yerine #sosyalmedya hashtagi kullanın.

Unutmayın, Twitter'da takipçi sayınız arttıkça Twitter bunu farkeder ve daha çok kişiye sizi tavsiye eder. En önemli sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'ı aktif ve doğru kullanın.