Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , , Youtube'da Ürün Tanıtmak

Youtube'da Ürün Tanıtmak

| Yorum Yok

Youtube'da Ürün Tanıtırken Dikkat Edilmesi Gerekenleryoutubeda ürün tanıtmakYoutube, efektif kullanıldığı takdirde, ciddi gelir elde etmenize yardımcı olacak bir video paylaşım platformudur. (bkz. Youtube Kazançları) Temelde Youtube gelir elde etmek için:

  • İlgi çekici bir video yükler, tıklama başı gelir elde edersiniz (Adsense)


  • Ya da bir ürün / hizmet hakkında bilgi verir (veya viral reklam hazırlar), reklamını yaparsınız. 

Bir ürünü veya hizmet tanıtırken nelere dikkat etmelisiniz:


  • Şunu kesinlikle unutmayın: İlgi çekici bir videoyu defalarca izleyen birinin aksine, ürün pazarlama / tanıtım videosunu izleyen kişi bir CEYLAN gibidir. En ufak bir hata, videoyu izleyen kişiyi ürkütücektir. Bu yüzden ürünü / hizmeti tanıttığınız videodaki giyiminize dikkat edin. Video altındaki yorumları ciddiye alın ve kafasında soru işareti bulunan potansiyel müşterilere en kısa sürede cevap verin.

  • Denemediğiniz bir ürünü pazarlamaya çalışmayın. Youtube ve benzeri video paylaşım platformlarında, kullanmadığı ve hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı ürünü, sadece yüksek komisyon getirisi yüzünden pazarlamaya kalkmak çok büyük bir hata. (İzleyicinin kolayca farkına varacağı bir hata). Her horoz kendi çöplüğünde ötsün.

  • Rahat olun. İzleyici kamera önünde heyecanlanan bir amatörün pazarladığı ürün veya hizmeti, ilgisini çekse dahi, almakta tereddüt edecektir. Videoyu çekerken kamera olduğunu unutun, doğal olun, kamera ekranına değil, arkadaşınızla konuştuğunuzu farzedin. Size tavsiyem, iki kişinin karşılıklı diyalog kurduğu bir tanıtım videosu, tek başına yapılan tanıtım videolarından daha fazla ilgi çekecektir. (Televizyonlardaki ürün pazarlama reklamlarında, ürünü tanıtan kişiyle beraber, ürünü deneyen birkaç kişinin olması ve ürün memnuniyeti belirtmesi, zekice bir pazarlama hamlesidir.)