Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , , AdFly ve Sosyal Medya Kazançları

AdFly ve Sosyal Medya Kazançları

| Yorum Yok

Facebook, Twitter ve benzer sosyal medya platformu kullanıcılarının, paylaştığı linklerden para kazanmasının birkaç tane yolu var. Eğer sosyal medyada takipçi sayınız fazla ise, firmalar, kendi ürün ve servislerini tanıtmanız, veya firmanın linkini sosyal medya hesabınızda paylaşmanız için oldukça tatmin edici meblağlar ödeyebiliyor.

18 milyon Twitter takipçisi olan Kim Kardahian tweet başına $10,000 alırken, Two and a Half Men dizisinden tanıdığımız Charlie Sheen, tweet başına $9500 kazanıyor. Charlie Sheen'in geçtiğimiz sene attığı bir tweetindeki linkin 1 saat içerisinde 95,000 kez tıklandığını da göz önüne alırsak, reklamı veren kişi, verdiği paranın hakkını çıkartıyor.

Bugün itibariyle Twitter'da 378 takipçisi olan BlogDoktoru Twitter sayfası şu an için bu rakamları değil yakalamak, yakınından bile geçemez. İşte bu yüzden, benimle aynı durumdaki Twitter, Facebook ve benzeri sosyal medya sitelerinde hesabı olan kişiler için alternatif bir çözüm var: AdFly...


AdFly Nedir?

adfly nedir, adfly kazançlarıAdFly, paylaştığınız linkleri kısaltan, ve linkinize tıklayan her kullanıcı için para kazandığınız bir platformdur. AdFly'da minimum ödeme limiti $5 olup (Adsense'te bu rakam 200 TL), ödemeleri PayPal yoluyla alabiliriniz.

Blogdoktoru.com'da yer alan Excel Tablosu'nu Blogger'a ekleme konulu sayfamın linkini, AdFly'da kısalttım ve Twitter hesabımda paylaştım. Twitter'da bu makaleyi ilginç bulup da okumak için kısaltılmış linke tıklayan her ziyaretçi için bir komisyon alacağım. Sistem bu kadar basit işliyor.

İlla da web sitenizin linklerini paylaşacaksınız diye bir kural da yok. Takipçilerinizin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bir makalenin linkini de kısaltıp paylaşabilirsiniz.

Üyeliğin ücretsiz olduğu AdFly'ın, sosyal medya takipçi sayısı fazla olan herkese iyi bir gelir kapısı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca ziyaretçilerinizi ve takipçilerinizi AdFly'a üye yaparak, onların kazanacağı komisyonlardan %20 pay da alabilirsiniz (Belli bir süre kısıtlaması da yok. Diyelim ki 1000 kişi sizin tavsiyenizle AdFly'a üye oldu. Her biri de ayda $10 kazanç elde ediyor. Basit bir hesapla 1000 x $10 x %20 komisyon = $2000, ayda komisyon kazanabilirsiniz. İsterseniz Twitter hesabınız kapanmış olsun, tavsiye ettiğiniz kişiler kazandıkça siz de kazanmaya devam edeceksiniz).