Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Affiliate Kazançlarınızı Arttırın

Affiliate Kazançlarınızı Arttırın

| Yorum Yok

affiliate kazançlarıBlogunuzdan para kazanmanın birden fazla yolu var. Bunlardan en zor olanı, ama doğru bir strateji uygulanırsa en çok kazandıracak olanı affiliate kazançlarıdır. İngilizce bir blog PPC (tıklama başı) reklamlardan ciddi kazançlar elde edebilirken, aynı tarzda ama Türkçe yazılmış bir blog çok daha az kazanç sağlar. Bu da Türk blogculuğuna darbe vuran en büyük etkendir.

Türkçe Affiliate Platformlar


Bu blogu inceleme fırsatı bulanlar, yazılarımda hiçbir Türkçe affiliate platform hakkında tanıtım yazısı yazmadığımı farkedeceklerdir. Düşük komisyon oranları, ürün / servis azlığı / yetersizliği en başlıca nedenler arasında. Size tavsiyem Commission Junction, Linkshare, Shareasale ve Affiliate Window ve benzeri yabancı affiliate platformlara bir göz atmanızdır. (Eski web sitemde tek bir ürün satarak elde ettiğim affiliate komisyon). Amacım Türkçe affiliate platformları kötülemek değil, aksine hepsine saygı da duyuyorum ama blogculuktan iyi paralar kazanmanız için yabancı affiliate platformlarla tanışmanız şart. (Turizm blogu olanlar benimle iletişime geçip, sitelerinde 4-5 yıldızlı oteller için hem indirim kuponu sağlayıp hem de satış başına $100+ komisyon kazanma fırsatı hakkında detaylı bilgi alabilirler)


Affiliate Kazancımı Nasıl Arttırabilirim?affiliate marketing, affiliate pazarlamaSadece Banner Yerleştirmek Yetmez: Blogunuza affiliate banner 'lar koyarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Ama bir ürün / servis hakkında tanıtım yazıları yazarak kazancınızı katlayabilirsiniz. Yabancı affiliate platformlarındaki firmalar ürün / servisleri için %80'e varan indirim kuponları sunar. Ziyaretçilerinize sunacağınız indirim kuponları, sizi bir adım öne çıkaracak ve bu da affiliate kazançlarında artış olarak size geri dönecek.

Sitenizin Konseptine Uygun Ürünler / Servisleri Pazarlayın: Turizm blogunuz mu var? Otel tanıtım yazıları yazın. Yemek tarifleri siteniz mi var? Yemek kitabı tanıtın. Fitness blogunuz mu var? Sağlık ürünleri hakkında tanıtım yazıları yazın. Yazı sonuna ekleyeceğiniz affiliate linkler sayesinde satış başına hatırı sayılı kazançlar elde edin.

Dürüst Olun: Bir ürünü / servisi tanıtırken onlarca methiye düzmek yerine, ürünün / servisin ne gibi avantajları ve dezavantajları olabileceği hakkında bilgi verin. "Pazarlamada her yol mübahtır" fikrini aklınızdan çıkarın. Dürüstlük her zaman kazandırır.

Detaycı Olun: İnternetten bir ürün veya servis alırken, insan kılı kırk yarar. Ürünü / servisi tanıtırken en ince ayrıntıya kadar anlatın. Size önemsiz görünen bir detay, ziyaretçinizin kararına önemli derecede etki edebilir.

Altın oran: Altın oran diye bir kavrama inanmam, ama blogunuzdaki her yazınız ürün tanıtım yazısı olmasın. Bu ziyaretçiyi sitenizden soğutacaktır. 

Blog yazarlığından kazanç elde etmek isteyenlerin, affiliate pazarlamayı göz ardı etme lüksleri yoktur. Pasta büyük ve affiliate kazançları sayesinde bu pastadan maksimum payı almak için sürekli kendinizi geliştirin.