Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , AliBaba Sitesinde Hangi Firmanın Dolandırıcı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

AliBaba Sitesinde Hangi Firmanın Dolandırıcı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

| Yorum Yok

AliBaba Hakkındaalibaba hakkında, alibaba nedir,
AliBaba.com, çeşitli ürünleri (teknoloji ürünleri başta olmak üzere), çok ucuz fiyatlara bulabileceğiniz bir e-ticaret portalıdır. Tedarikçilerin büyük bir kısmı Asya'dandır, bu yüzden fiyatlar aşırı derecede ucuzdur.

AliBaba'da son derece kaliteli teknolojik ürünleri, çok ucuza satın alabilirsiniz. Fakat, AliBaba'dan ürün sipariş edip de ciddi hayal kırıklığına uğrayan insanlar da yok değil. AliBaba'daki bir firmanın dürüst mü dolandırıcı mı olduğunu %100 anlamak mümkün değildir. Fakat AliBaba'daki dolandırıcı bazı firmaları %90 oranında doğru teşhis etmek için 4 şeye dikkat edin.

AliBaba'da Dikkat Edilmesi Gerekenler


1) Tedarikçinin Gold Supplier Olması: AliBaba'da ürünü alacağımız tedarikçinin Gold Supplier olup olmadığına dikkat edin. Alacağınız ürünün, en az 3-4 senedir AliBaba üyesi olan bir Gold Supplier olmasını tercih edin.

2) Son 90 Günde Şikayet Almış Mı?: Firmanın profil sayfasına girerek son 90 günlük zaman zarfı içerisinde şikayet alıp almadığını kontrol edin.

3)Ödeme Şekli: AliBaba'daki güvenilir tedarikçi firmaların çoğu ESCROW ödemesini kabul eder. Tedarikçi firma sadece Western Union ve Money Gram ödemelerini kabul ediyorsa, o firmadan uzak durmanızı tavsiye ederim. 

4) Firma Hakkında Detaylı Bilgi: Firmanın kalifiye bir web sitesinin olması, katıldığı fuarlar olup olmadığı, firmanın tanıtım videosunun olması, tedarikçi firma için olumlu kalifikasyonlardır.

Bu 4 kritere de uyan firmaların dolandırıcı çıkma ihtimalleri çok düşüktür. Eğer toptan değil de perakende alım yapacaksanız, ve tedarikçi firmalara güvenemiyorsanız, size FocalPrice sitesini öneririm.

FocalPrice'ta satılan ürünlerin kalitesi bellidir, PayPal ödeme kabul eder, ve kargo bedavadır. $1'ın altında bir fiyata aldığınız ürüne bile kargo ücreti ödemezsiniz. 


FocalPrice'ı Ziyaret Edin