Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Bir Blog Yazarı İçin Olmazsa Olmaz Olan Şey Nedir?

Bir Blog Yazarı İçin Olmazsa Olmaz Olan Şey Nedir?

| Yorum Yok

Eğer kalifiye bir web sitesi kurmak için teknik bilginiz varsa ve yazacağınız konu hakkında yeteri kadar uzman olduğunuzu düşünüyorsanız, iyi bir blog yazarı olmak için kat etmeniz gereken yolun %30'unu rahatça katedebilirsiniz. "Geriye kalan %70 ne peki" diye soracak olursanız, lafı fazla dolandırmadan söyleyeyim:

blog yazarlığı, tutku

Blog Yazarı İçin Olmazsa Olmaz Olan: TUTKU


Tutku, sadece başarılı bir blog yazarı olmak için gerekli bir kavram değildir. Eğer hayatta bir şey için uğraşıp da muvaffak olduysanız, sizi başarıya götüren faktörün şans veya yetenekten çok tutku olduğunu görürsünüz. Tutku, arabanın benzinidir, olmazsa olmazıdır.

Daha önceki yazılarımda benzer bir örnek vermiştim. Başarılı blog yazarlarının (başarı aslında göreceli bir kavramdır, bence başarılı bir blog yazarı, blog yazarlığını tam zamanlı iş olarak yapacak kadar iyi gelir elde eden kişidir) hikayelerine bakın, bu işi büyük bir tutkuyla yaptıklarını göreceksiniz.

Blog yazarlığından para kazanmak, her blog yazarının hedefidir, buna ben de dahil, ama blog yazarlığının ilk zamanlardaki getirisi, beklentilerimizin altında kalırsa, bu tutkumuzun azalmasına yol açabilir. Bu yüzden blog yazarlığından para kazanmayı, hatta çok para kazanmayı hedefleyin, ama asla tutkunuzu, paraya endekslemeyin.

Daha doğru bir ifadeyle, tutkunuzu hiçbir kavrama endekslemeyin. 

Blogunuzu açmadan önce, kendinize blog yazarlığı için gerekli olan tutkunun sizde olup olmadığını sorun. Benzinsiz yola çıkmayın, TUTKUnuz olmadan da blog yazarlığına başlamayın.