Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Blog Açmak İçin En Uygun Zaman: BUGÜN

Blog Açmak İçin En Uygun Zaman: BUGÜN

| Yorum Yok


Blogumu Ne Zaman Açmalıyım?


Cevap tek kelime, fazla uzatmaya gerek yok: Bugün

Bugün blogunuzu açmak için önünüzdeki tek engel, SİZSİNİZ. Önünüzdeki engelin, teknik bilgi olduğunu düşünüyorsanız, fena halde yanılıyorsunuz. 

blog açmak için en uygun zamanBaşarılı blog yazarları, her zaman ilk adımı önce atanlar olmuştur. BlogDoktoru.com'u açmaya karar vermem, 14 Ocak 2014 öğleden sonraydı ve blogumun açılış tarihi de (tesadüfe bakın!!!) aynı gündü. 15 Şubat 2014 sabahı, BlogDoktoru.com'da 11 adet yazı vardı. Bilmem anlatabildim mi?


Mantalite Yanlışlığı


Çoğu insan, blog açmayı, bir sınav olarak görür ve sınava girmeden önce haftalarca çalışmak gerektiğine inanır. Başarılı blog yazarların hayat hikayelerine baktığınızda, çoğunun akademik kariyerlerinin çok da parlak olmadığını görürsünüz. Oysa ki blog yazmak, A noktasından B noktasına gitmek gibidir. Yola ne kadar erken çıkarsanız, o kadar yol alırsınız. 

Ama ben doğru zamanı bekliyorum...


Bu mantalitede olan arkadaşlara şunu aflarına sığınak diyebilirim ki: Daha Çok Beklersiniz. Konu blog yazarlığı olunca, okul sıralarında öğretmenlerinizin size anlattığı "doğru zamanı bekleyin" veya "9 düşün 1 söyle" ve benzeri kavramlar hiçbir fayda getirmez. Devir 9 düşünüp 1 söyleme değil, düşündüğünü söyleme devri. Buradan da tüm edebiyat öğretmenlerine selamlarımı gönderiyorum...

Tecrübe Kazan ve Ondan Sonra Uygula


Bu sözün doğruluğuna inanan, bu mantaliteyi hayat felsefi yapan potansiyel blog yazarları, sükut-u hayale uğrayacaklardır. Daha önceden de belirttiğim gibi, blog yazmak, A noktasından B noktasında gitmek gibidir, tecrübeyi yolda kazanırsınız. Tecrübe kazandıkça da, tecrübelerinizi anlatmak daha kolay olur.

Harekete Geçin


Bu yazıyı okumayı bitirir bitirmez, harekete geçin. Mazeret üretmeyi bırakın. Blogunuzu açın. Blogunuzu açıp da ilk yazınızı yazdıktan sonra geriye dönüp baktığınızda şunu göreceksiniz:

Bugün dünden 1 adım daha ileridesiniz.