Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Blog Yazarları Mutlaka Programlı Çalışmalıdır

Blog Yazarları Mutlaka Programlı Çalışmalıdır

| Yorum Yok
Evden çıkarken neyi kontrol edersiniz?

Ocağı açık unutup unutmadığınızı, cüzdanınızı, anahtarınızı ve de cep telefonunuzu yanına almadığınızı vesaire. Eskiden, bu yukarıda saydıklarımın arasına ajandamı da dahil ediyordum.

blog yazarlığı, programlı olmak, google calendar, google takvimKalem ve kağıt kullanımını iş yerimde mümkün olduğu kadar alt seviyede tutmak adına, yapmam gerekenlerin listesini yazmak için artık ajanda yerine Google Calendar'ı kullanıyorum.

Google Calendar hakkında detaylı bilgi vermeden önce "blog yazarları neden programlı çalışmalıdır?" sorusunun cevabını arayalım.

Blog yazarlığı sadece yazı yazıp yayınlamaktan ibaret değildir. İyi bir blog yazarı:

- Haftada minimum 1 yazı yazmalı
Sosyal Medya platformlarında aktif olmalı
- Blogundaki yazılara yapılan yorumlara mutlaka cevap vermeli
- Okuyucu e-postalarına cevap atmalı
- Başka bloglar için misafir yazarlık yapmalı
- Yazacağı konu hakkında araştırma yapmalı
Google Analytics, Webmaster Tools'dan sitesinin analizini yapmalı
Forumlarda aktif olmalı
SEO çalışması yapmalı

Bunlar ilk başta aklıma gelenler, unuttuklarım mutlaka vardır.

Başarılı olmak isteyen her blog yazarı mutlaka, yukarıda listelediğim işleri bir programa oturtmalıdır. Ajanda kullananlara tavsiyem, artık ajanda kullanmayı bırakmaları ve yerine Google'ın sunduğu ücretsiz bir hizmet olan Google Calendar'ı kullanmalarıdır. Kullanımı son derece basit olan Google Calendar sayesinde, her gittiğim yere ajandamı da taşımak zorunda kalmıyorum.

Aynı zamanda akıllı telefonlarla da uyumlu olan Google Calendar'ı sadece blog yazarlarına değil, öğrencilere ve öğretim görevlilerine de şiddetle (kullanmayanı dövmüyorum, merak etmeyin, en azından şimdilik...) tavsiye ediyorum.

Google Calendar