Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Blog Yazarlarının Israrla Tekrar Ettiği Hatalar

Blog Yazarlarının Israrla Tekrar Ettiği Hatalar

| Yorum Yok


blog yazarlığı, bloggerlar nasıl para kazanırHem uzun zamandan beri yazan, hem de yazmaya yeni başlayan blog yazarlarının ısrarla yaptığı
yanlışlardan biri de, niche'siyle uzaktan yakından olmayan firmalar hakkında blogunda tanıtım yazısı yazmasıdır.

Bir yemek sitesinin, mutfak araç ve gereçleri, spor, sağlık ve benzeri konular hakkında tanıtım yazmaları son derece doğaldır. Ama Wordpress, Blogger, SEO ve benzeri konularda makaleler bulabileceğiniz BlogDoktoru.com'da, bir restoran hakkında tanıtım yazısı yazsam, abes kaçar. Maalesef ki, finansal kaygılardan dolayı, bazı blog yazarları bu yanlışa düşüyor.

Blog Yazarlarının Yaptığı Diğer Tipik Hatalar1) Büyük Düşünmemek: Blogunuzdan para kazanmak için teknik bir deha olmak zorunda değilsiniz. En çok kazanan blog yazarlarından önemli bir kısmı, kodlama konusunda orta derecede bir bilgiye dahi sahip değil. Bu yüzden, kodlama bilmiyorum diye hedeflerinizi küçük tutmayın. Sitenizin ziyaretçilerine özgün ve kaliteli içerik sunabiliyorsanız, büyük düşünmemek için hiçbir mazeretiniz yok demektir.

2) Yazar gibi değil de Pazarlamacı gibi Yazmak: Sokakta yürürken, karşımıza birden çıkan veya telefonda bizi sürekli rahatsız eden pazarlamacılar var ya... İşte yazılarınızı o pazarlamacılar gibi yazmayın. İnsanlar bir ürünü almadan önce o ürün hakkında detaylı ama objektif bir tanıtım yazısı okumak ister. "Bu ürünü mutlaka alın", "Bu ürün 2014'ün en çok satan ürünü olacak" ve benzeri, bir pazarlamacıya ait olan ifadeler, o ürünü almayı düşünen kişiyi bile ürünü almaktan vazgeçirebilir. Ziyaretçinize dürüst olun. Ürünü objektif bir biçimde tanıtın.
blogger para kazanma, blog yazarlarının yaptığı hatalar
3) Zorla Yazmak: En sevdiğiniz yemeği biri size zorla yedirmeye kalkarsa, ne hissedersiniz? Blog yazmaktan keyif almıyorsanız, bu işi yapmayın. Blogdoktoru.com 11 Şubat 2014 itibariyle 27 günlük bir blog. Şu ana kadar günde 5-6 yazdığım da oldu, hiç yazı yazamadığım günler de oldu. Yazı yazmadığım günler, içimden yazmak gelmedi ve ben de kendimi yazmak için zorlamadım. Her gün yazmak zorunda değilsiniz, ama her yazdığınızda içinizden gelerek yazmak zorundasınız.

4) "En İyi Ben Bilirim": En çok okunan blog yazarları en iyi bilenler değil, ifade tarzı ziyaretçiyi en çok etkileyenlerdir. Blog yazarları şunu unutmasın ki, siz ürünü icat eden değil, ürünü pazarlayan kişisiniz. Yazılarınızdan "En İyi Ben Bilirim" tarzı ifadeleri uzak tutun. Hatta bir adım ileri gidin ve belirttiğiniz fikirleri ziyaretçilerinizle tartışın. Ziyaretçilerinizin fikirleri, sizinkinden daha doğru ise, bunu açık yüreklilikle itiraf edin.

Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar. Eklemek istedikleriniz varsa yazının altına yorum yapabilirsiniz.