Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Eski Yazılarınızın Arka Sayfalarda Unutulmasına Göz Yummayın

Eski Yazılarınızın Arka Sayfalarda Unutulmasına Göz Yummayın

| Yorum Yok

eski blog yazılarıBlogDoktoru.com'da hergün en az 1 yazı yayınlamaya gayret ediyorum. En son yazdığım 8 yazıyı anasayfanın üst tarafında görebilirsiniz. 

Peki ya eski yazdığım yazılar? Yeni yazılar yayımladıkça, eski yazılarınızın bir kısmı ana sayfada artık yer almayabilir ve de okunma ihtimali azalır.

Bunun önüne geçmek için aklıma 2 tane çözüm geliyor:

1) Kenar çubuğunda en popüler yazılarınıza yer verebilirsiniz. Ben, ana sayfamın  kenar çubuğunda en çok okunan yazılarımı paylaşıyorum. Böylece eski popüler yazılarım da ön plana çıkmış oluyor.

2) Son yazılarınızı içerisindeki uygun kelimeleri, eski yazılarınıza bağlayabilirsiniz. Mesela powerpoint prezentasyonu kelime öbeğini, bu konu ile ilgili eski bir yazıma bağladım. Böylece powerpoint sunumu konusu ilgi çeken bir okuyucu linke tıklayıp, eski yazılarımdan birine ulaşabilir. Ayrıca sitenizdeki yazıların arasında yapacağınız bağlantılar (abartmamak koşuluyla) hem SEO açısından faydalıdır hem de ziyaretçinin sitenizdeki diğer yazıları da okuması ihtimalini arttırır.

Benim aklıma gelenler bunlar... Eski yazılarınızın sitenizin arka sayfalarında unutulmaması için siz ne gibi çözümler üretiyorsunuz?