Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / İçerik Eklerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İçerik Eklerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

| Yorum Yok

Maalesef çoğu blog yazarı "içerik eklerken nelere dikkat etmeliyim?" sorusuna cevap aramak yerine, "nasıl backlink sayımı arttırabilirim?" ve "en kısa sürede nasıl ilk sayfada yer alırım?" sorusuna cevap arıyor.

Backlink edinmede veya arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için SEO çalışması yapmak tabii ki yanlış değil, fakat, saatlerce SEO çalışması yaparken, girdiğiniz içeriğin kaliteli olup olmadığına yeteri kadar önem vermemek, en çok yaptığımız hataların başında geliyor.

Bu hatanın kaynağında ise, blog yazarlarının yazılarını okuyucu için değil de arama motorları için yazması geliyor. Forumlarda, en popüler konuların, link takası ve backlink satın alma olduğu ve bunun da blog yazarlarına faydadan çok zarar getirdiği bilinmiyor.

Kabul ediyorum, link satın alma birkaç sene öncesine kadar işe yarıyordu. Ama Google başta olmak üzere çoğu arama motoru, artık backlink sayısından çok içeriğe önem veriyor. Bugün itibariyle 5 adet backlinki olan BlogDoktoru.com, 20'den fazla anahtar kelimede arama motorlarının ilk sayfasında yer alıyor. BlogDoktoru.com altında yer alan sitelerin backlink sayısı BlogDoktoru'ndan kat be kat fazla.


İçerik Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Özgün olun. Çeşitli bloglardaki yazılardan etkilenmeniz mümkün, ama yazılarınızda kendi düşüncelerinizi paylaşın. Kopya içerik hem arama motorlarında sizi alt sıralara çeker hem de okuyucuyu blogunuzdan soğutur. 

Bir başka sık rastladığım hatanın sorumlusu olarak eğitim sistemimizi gösterebilirim. Türk blog yazarların blog yazıları fazla akademik bir dille yazılmış. Yazılarınızı edebiyat hocanız okuyup not vermiyor arkadaşlar, bu yüzden yazılarınızı daha basit yazmanızda fayda var. 

Yazılarınızı zorla yazmayın. Yazarken eğlenin. Takip ettiğim blog yazarlarının çoğu bayan. Neden mi? Çünkü, yazıları daha mizahi. Bayan yazarların yazıları canımı sıkmıyor. Yazılarını büyük bir keyifle yazıyorlar ve bunu da okuyucuya yansıtıyorlar. Belki de bayan blog yazarlarının başarısındaki en önemli sebep bu. Blog yazarlığından gazete / dergi yazarlığına terfi edenlerin çoğunun bayan olması da bu tezimi destekliyor.

Son olarak, kendi tarzınızı yaratın. İlham almayın demiyorum ama kendinize özgü bir çizginiz olsun. Okuyucuların aradığı en önemli şeyin , kopyala - yapıştır değil de "yenilik" olduğunu unutmayın.

Kolay Gelsin!