Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Makaleleriniz İçin Doğru Başlığı Seçin

Makaleleriniz İçin Doğru Başlığı Seçin

| Yorum Yok

Sitenize giren bir ziyaretçinin ilgisini çekecek olan ilk 2 şey:

1) Sitenizin dizaynı
2) Makalelerinizin başlığıdır.

Sitenizin dizaynı için premium bir tema kullanmalısınız. Makalelerinizin başlığı konusuna gelince, doğru başlığı seçmek adına vereceğim tavsiyeleri şöyle sıralayabilirim:

"Nasıl" Kelimesi ile Başlayan Başlıklar: "Nasıl Web Sitesi Kurulur?", "Nasıl Fit Kalınır" veya "Nasıl Pişirilir" tarzı başlıklar ziyaretçinin ilgisini çok kolay çeker. 

Başlıklarınızda Rakamlara Yer Verin: "En Güzel Vejetaryen Yemeği Yapan 8 Restoran", "Dünyanın en yüksek 7 binası", "Şampiyonlar Ligi'ndeki En Güzel 50 Gol" gibi başlıkları mümkün olduğunca sık kullanın.

Soru Sorun: "Bunları Biliyor muydunuz?", "Şu şarkıcı bu şarkıcıya ne dedi?", "En çok ziyaret edilen bloglar hangileri?" tarzı soru cümleleri ziyaretçilerdeki merak duygusunu uyandıracaktır.

İddialı Kelimeler Kullanın: "Blog Yazarının Devasa Malikanesi", "Garantili Para Kazanma Sırları", "Sorunun Tek Çözümü", "Hayatımızı Mahveden İcatlar" ve benzeri başlıklar, ziyaretçilerinizin makalenizi okumasını teşvik eder.

Bu makalemin başlığı "Makaleleriniz İçin Doğru Başlığı Seçin" yerine;

- Makalelerim İçin Doğru Başlığı Nasıl Seçerim?
- Makalenize Başlık Belirlerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Şey
- Başlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
- Doğru Başlık Seçimiyle Başarı Garanti

de olabilirdi.

Makaleniz ne kadar ilgi çekici olursa olsun, doğru başlığı seçmezseniz, özene bezene yazdığınız makaleler okunmaz bile. 

Herhangi bir gazetenin web sayfasını açın. Başlıkların tarzını dikkatlice incelerseniz göreceksiniz ki neredeyse hiçbiri gelişigüzel atılmış başlıklar değil.