Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Mazeret Üretmeyi Bırakın - Hem De Hemen!

Mazeret Üretmeyi Bırakın - Hem De Hemen!

| Yorum Yok

nasıl başarılı olurum, mazeret üretmekYazılarımda bir konuyu açıklarken veya bir tanım yaparken, kendime özgü ifadeler kullanmaya dikkat
ederim. Fakat, "mazeret" kelimesi lügatımda uzun bir zamandan beri yer almadığı için, bir istisna yaptım. 


Mazeret Nedir?


Mazeret, kusuru azaltmaya yönelik kişinin yaptığı hareket veya söylediği sözdür.

Hastalık, çoğu durumda bir mazeret olabilir.

Bir buluşmaya geç kaldıysanız, arabanızın bozuk olması bir mazerettir.

Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşınız, rutin aile yemeğine katılmamanız için iyi bir mazerettir.

Ama, bir blog sahibinin başarısız olmasının mazereti yoktur, olamaz, olsa olsa sebebi olabilir.

Sonradan öğrendiği bir dilde, her gün yazı yazıp, blogundan aylık $40,000'ın üzerinde kazanan John Chow örneği varken, sizin yazdığınız blogdan para kazanmamanızın mazereti olamaz.

"Ben bir web sitesi kuracak kadar teknik bilgiye sahip değilim" demek de bir mazeret değildir.


Nasıl Başarılı Olurum?


 "Nasıl Başarılı Bir Blog Yazarı Olurum?" sorusunun değil "Nasıl Başarılı Olurum" 'un cevabını arıyoruz.

1) Önceliklerinizi Belirleyin: Önceliğiniz Ne? Hangi konuda başarılı olmak istiyorsunuz? Kendinize öncelikle bu soruların cevabını verin. Kendinize hiç kimseye olmadığı kadar dürüst olun.

2) Başarı İçin Önünüzdeki Engeller Ne? Kağıdı kalemi alın ve başarıya giden yolda önünüzdeki engelleri alt alta yazın. Aynı listeyi başka bir kağıda da tekrardan yazın. Birinci kağıdın en üzerine "Engeller" yazın. İkinci kağıdın üzerine ise "Ne Kadar Çalışırsam Çalışayım Aşamayacağım Engeller" yazın ve ikinci kağıtta yazan engellerin, çalışınca üstesinden gelebilecek olanlarının üzerini çizin. Sonuç: Aslında aşamayacağınız tek engelin, sizin kendi kendinize koyduğunuz engeller olduğunu fark ettiniz, değil mi?

3) Motivasyon: Başarının gelmesi uzun sürebilir ve bu da motivasyonunuzu düşürebilir. Başarılı olmak istediğiniz alandaki en başarılı kişilere bakın. Başarı hikayelerini okuyun. Başarının hiçbirine altın tepsiyle sunulmuş olmadığını göreceksiniz. 

4) Kendinize Hedefler Koyun: "Falanca kişinin yarısı kadar kazansam yeter" tarzı bir düşünceyle yola çıkmayın. Her kim olursa olsun o falanca kişiden bir eksiğiniz yok. Sadece potansiyelinizin farkında değilsiniz. Hedefiniz en iyisi olmak olsun.

Bir konunun en uzmanı olan kişi, ondan daha iyisi henüz ortaya çıkmadığı için 'en uzman' dır. Ondan daha iyi olmamak için hiç bir mazeretiniz yok. Potansiyelinizin farkına varıp da hedefe emin adımlarla yöneldiğiniz dakikadan itibaren, adı BAŞARI olan durağa varmanız er yada geç gerçekleşecektir.