Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Para Kazandıracak Niche Seçimi

Para Kazandıracak Niche Seçimi

| Yorum Yok
doğru niche seçimi, niche seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerİstatistiklere güvenmem. Ama bir blog yazarına, neden blog yazıyorsun diye sorsak ve dürüst bir cevap istesek, büyük ihtimalle “para kazanmak için" der. Blog yazarlarının %99’unun bloglarından 1 TL bile kazanamadığını düşünürsek, çoğunun başarısız olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ciddi gelir hedefiyle blog açacaklara tavsiyem popüler bir niche seçmeleridir. İyi bir niche seçimi, blogundan ciddi gelir hedefleyenler için en önemli faktörlerden biridir. BlogDoktoru.com olarak potansiyeli yüksek olan 3 niche üzerinde duracağım.

Sağlık / Fitness: Her kesime hitap eden niche’dir. İçerik açısından sıkıntı çekmezsiniz çünkü yararlanacak yüzbinlerce kaynak vardır.

Para / Finans: Para / finans nicheli blogların gelir potansiyeli fazladır. Ekonomik düzeyi ne olursa olsun, para / finans konusu insanların ilgisini daima çeker. Şunu asla unutmayın: Para hayatımızdaki en önemli şeydir. Popülaritesini asla ama asla yitirmez.

İlişkiler: Yelpazesi oldukça geniş olan bir niche’dir. En önemlisi ise insan, ilişki nicheli bir blogu saatlerce sıkılmadan okuyabilir. Kısa zamanda popüler olabilir ve ciddi gelirler elde edebilirsiniz.


Doğru nicheyi seçmek başarılı bir blogun temelidir.