Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Resim Boyutu Nasıl Küçültülür?

Resim Boyutu Nasıl Küçültülür?

| Yorum Yok

Google başta olmak üzere çoğu arama motoru, bir web sayfasının açılma hızını önemsiyor. ( Sitenizin Hızını Ölçün )Ana sayfasında 4-5 adet büyük resim içeren slider'ı olan web sitelerinin açılış hızı, ana sayfasında daha az resim içeren sitelere oranla daha yavaş oluyor. Bunun sonucunda daha hızlı olan siteler, arama motorlarında daha ön sıralarda yer alıyor.

Resim büyüklüğünü küçültmek için kullandığım ve sizin de kullanmanızı tavsiye 2 tane site var. İkisi de ücretsiz.

 Web Photo Resizer


resim boyutu küçültmek
 
1) Dosya Seç düğmesine basın, ve küçültmek istediğiniz resmi seçin.
2) Upload Image düğmesine basarak, resim büyüklüğü küçültme işlemini başlatın. (Yukarıda örnek olarak yüklediğim resimin büyüklüğü %35 küçülmüş)
3) Download This Image linkine tıklayın ve resmi bilgisayarınıza indirin.

TinyPNG: .png formatlı resimleri sıkıştırarak boyutunu küçültmekte kullandığım bir web sitesi. Yapmanız gereken Drop your .png files here! 'a tıklayıp, boyutunu küçültmek istediğiniz resmi seçmek.


resim boyutu küçültmek,png resimlerini küçültmek


SEO açısından önemli faktörlerden biri olan web sayfası açılış hızını, resim boyutlarını küçülterek arttırabilir ve buna bağlı olarak da sitenizi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.