Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Blogdoktoru'ndan 2014 yılı için SEO Tavsiyeleri

Blogdoktoru'ndan 2014 yılı için SEO Tavsiyeleri

| Yorum Yok

seo tavsiyeleriBir bloğun ziyaretçi sayısının artması, arama motorlarında ne kadar üst sıralarda yer aldığıyla doğru
orantılıdır. İçeriğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun, SEO çalışması yapmamanız durumunda, arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız zor olur, veya daha doğru bir deyişle, çok daha uzun bir zaman alabilir.

  • Kesinlikle para karşılığında link satın almayın. Google başta olmak üzere, çoğu arama motoru, parayla link satın almayı hoş karşılamıyor.

  • URL'leri uzun tutmayın. Arama motorları robotları, kısa URL'leri daha çabuk tararlar. Uzun URL'ler sizi arama motoru sonuçlarında arka sıralarda yer almanıza yol açacaktır.

  • Blogunuzdaki yazıları bağlayın. Böylelikle ziyaretçilerin sitenizde daha çok zaman geçirme ihtimali artacaktır.

  • Sosyal Medya'da aktif olun. Hadi size bir şey itiraf edeyim, sosyal medya platformlarından nefret ediyorum, çoğunu gereksiz buluyorum. Bir istatistik tutulsaydı, bu yazıyı okuyan her 100 kişiden 99'unun benden önce Facebook hesabı açtığını görürdünüz. Ama şunu da kesin olarak iddia edebilirim ki, sosyal medya platformlarında bu yazıyı okuyanların çoğundan daha fazla zaman geçiriyorum. Çünkü, sosyal medyada aktif olmak bloguma ciddi bir trafik getiriyor.

  • Forumlarda aktif olun. Sitenizde belli sayıda bir paylaşım (tavsiyem 40+ yazı) yaptıktan sonra, forumlarda aktif olun. Sitenizi tanıtın, insanların sorularına cevap verirken sitenizde yazdığınız bir yazıyı referans olarak gösterin. Forum ziyaretçilerinin web sitenizin devamlı ziyaretçisi olma şansı çok yüksektir.

  • Anahtar kelimeleri yazınıza yerleştirirken dikkat edin. 300 kelimelik bir yazıda anahtar kelimenizi 20 kere kullanmak, SEO açısından olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Anahtar kelimenizi, doğru yerde ve doğru sayıda kullanmalısınız.


Gözler Kapalı SEO Çalışması 


Şunu unutmayın, blogunuzda özgün yazılar yoksa ve de sürekli güncellenmiyorsa, yukarıda belirttiğim tavsiyeler pek de bir işinize yaramayacaktır.