Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Twitter'da İlk 5 Saniye Kuralı

Twitter'da İlk 5 Saniye Kuralı

| Yorum Yok

Önceki yazılarımda Twitter'da takipçi sayısı nasıl arttırılır anlatmıştım. Bu yazıda ise Twitter'da "İlk 5 Saniye"  kuralından bahsedeceğim.

Belki kendimi tekrarlayacağım ama hatırlatmakta fayda var. Bir blogunuz varsa, sosyal medya platformlarından, özellikle Twitter'dan blogunuza gelecek takipçileri gözardı edemezsiniz. Daha doğru bir ifadeyle: ETMEMELİSİNİZ !

Web sitenizi ziyaret eden ziyaretçinin ilgisini ilk 10 saniyede çekemezseniz, o ziyaretçinin sitenizi tekrar ziyaret etme olasılığı çok düşüktür. Bu kural Twitter'da biraz daha farklı. Twitter sayfanıza giren bir Twitter kullanıcısının ilgisini ilk 5 saniyede çektiniz çektiniz. Çekemediniz, potansiyel bir Twitter takipçisini kaybettiniz demektir.
twitter

Twitter Kullanıcısın İlgisini 5 Saniyede Nasıl Çekerim?


Twitter kullanıcısı, Twitter sayfanızı ziyaret ettiğinde, ilk 5 saniye içerisinde şu 3 detaya bakar:

1) Takipçi Sayınız: Takipçi sayınız ne kadar fazla ise, Twitter sayfanızı ziyaret eden kişinin sizi takip etme ihtimali o kadar fazladır. Burada "Noone wants to hangout with a loser" (kimse bir kaybedenle takılmak istemez) kuralı geçerli.

2) En Son Tweetiniz: Twitter sayfanızı ziyaret eden kişi mutlaka ama mutlaka son tweet'inizi okur. İsterse bütün tweetleriniz birbirinden güzel olsun ama yatmadan önce attığınız o saçma son tweet var ya. İşte o ziyaretçinin aklında kalacak olan tweet'tir.

3) Şekil Herşeydir: Görsellik önemlidir. Hatta bazıları için en önemli şeydir. Birbiriyle aynı görünümde olan  milyonlarca Twitter sayfasından farkınız olsun istiyor musunuz? Twitter kapağınızın ve arka planınızın orijinal olması şart. TwitterCovers sayfasına giderek birbirinden güzel Twitter kapaklarına ve arka plan resimlerine göz atabilir ve hiçbir ücret ödemeden Twitter sayfanıza yükleyebilirsiniz.

Şunu asla unutmayın, büyük zaferlerin ardında basit planlar yatar. Basit ama son derece etkili olduğunu düşündüğüm 3 kuralı mutlaka uygulayın. Sonuçlarına siz bile şaşıracaksınız.

BlogDoktoru'nun Twitter Sayfası