Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Twitter'da Takipçi Arttırmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Twitter'da Takipçi Arttırmanın Püf Noktaları Nelerdir?

| Yorum Yok

Sosyal Medya platformları arasında Facebook'tan sonra en popüler olan platform, kuşkusuz ki Twitter'dır. Bir blog sahibi olanlar Twitter'ın öneminin farkındadırlar.

Twitter'da takipçi sayınız ne kadar fazla olursa, paylaşımlarınız da o kadar çok kişi tarafından görülecektir.

Peki, Twitter'da takipçi sayınızı arttırmanın püf noktaları nelerdir?

Twitter'da takipçi sayısını arttırmanın püf noktalari, twitter takipçi sayısıTweetleriniz İlgi Çekici Olsun

 Tweetleriniz yararlı bilgiler içersin. Bugün havanın ne kadar güzel olduğunu belirtmeniz, veya bunun gibi gereksiz tweetler, profilinize göz atan Twitter kullanıcılarının ilgisini zerre kadar çekmeyecektir. İlla hava durumu hakkında tweet atacaksanız, içine biraz mizah katın ve mümkünse bir de resim ekleyin.

Trendleri Takip Edin

Mutlaka trendleri takip edin. Bu yazıyı yazarken, Trend Topic listesinin 4. sırasında #SonSöylediğim_Yalan hashtagi var. Bu konuda atacağınız mizahi bir tweet, bir çok kişi tarafından retweetlenebilir ve bu da size takipçi olarak dönebilir.

Hashtagleri Kullanın

 Diyelim ki affiliate pazarlama hakkında bir tweet atacaksınız. #affiliatekazanclari veya #affiliatemarketing tarzında hashtagler kullanabilirsiniz.

Mızmızlanma

 Kimse seni anlamayabilir, hayat sana göre adil olmayabilir, dünyadaki en bedbaht kişinin kendin olduğunu düşünebilirsin. Ama sana bir sır vereyim mi; bu hiçbir Twitter kullanıcısının zerre umurunda değil. (Biraz ağır mı oldu?) Pozitif biri olmayabilirsin, ama zorla da olsa tweetlerin hep pozitif olsun. "Olduğun Gibi Görün" sözü Twitter'da geçerli değil!

Retweet

 Beğendiğin tweetleri retweetlemek, tweeti atan kişinin sizi takip etmesi ihtimalini arttırır.

Takipçi Sayısı fazla olan kişiler hakkında Mention at

 Fazla sayıda takipçisi olan bir kişi hakkında atacağınız bir mention, eğer ilgi çekerse, akabinde takipçi sayınızda gözle görülür bir artış gözlemleyebilirsiniz.


Daha önce yazdığım Twitter Takipçilerini Arttırmak İsteyenler Ne Yapmalı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.