Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Wordpress'i ve Wordpress Eklentilerini Güncellemenin Önemi

Wordpress'i ve Wordpress Eklentilerini Güncellemenin Önemi

| Yorum Yok


Wordpress'i Güncel Tutmak


wordpress güncellemesi, wordpress güvenliğiWordpress milyonlarca blog yazarı tarafından tercih edilen içerik yönetim sistemidir. Wordpress tabanlı sitesi olanlar, Wordpress'in ve de Wordpress eklentilerinin sıklıkla güncellendiğini bilirler. Peki neden Wordpress'i, temamızı ve de eklentileri sürekli güncel tutmalıyız?

Wordpress'i Güncellemek Eziyet Değil, Sizin Menfaatinizedir


Her tema, eklenti veya Wordpress güncellemesi olduğunda, güncellemek bir eziyet gibi gözükebilir. Halbuki her güncelleme, potansiyel korsan saldırılarına karşı sitenizin kalkanıdır. İhmal edilen güncellemeler, web korsanlarına adeta davetiye çıkarır.

Wordpress tabanlı sitenize hangi sıklıkla içerik eklerseniz ekleyin, size tavsiyem, haftada bir Dashboard'a gidip, güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin. En fazla 1-2 dakikanızı alacak bu işlem, sitenizi olası güvenlik saldırılarına karşı korur.

Not: Her güncellemeden önce Wordpress tabanlı sitenizi yedeklerseniz, olası bir talihsiz durumda, sitenizin güncellemeden önceki formatını geri yükleyebilirsiniz.