Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Archives

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Youtube Kazançları - Ek Gelir Mi? Tam Zamanli Bir İş Mi?

Youtube Kazançları - Ek Gelir Mi? Tam Zamanli Bir İş Mi?

| Yorum Yok

Youtube'dan Para Kazanılır mı?


youtube kazançları, youtube'dan nasıl para kazanabilirimCevabı kısa ve net: "Evet, Kazanılır." Doğru bir stratejiyle, haftada 1-2 saat ayırıp, ek bir gelir elde
edebilirsiniz. Eğer ben günde 2-3 saatimi ayırabilirim diyorsanız Youtube videoları çekmek, sizin için tam zamanlı bir iş olabilir.

Aynı blog yazarlığı gibi, hatırı sayılır bir gelir elde etmek için, süreklilik şarttır. İlk videonuzla bir kaç gün içinde milyonun üzerinde hit de alabilirsiniz, ya da videolarınızın bir milyon kişi tarafından izlenmesi birkaç ayı da bulabilir. Bir fikir oluşturması açısından en çok izlenen Youtube videolarına mutlaka göz atın. Bu da size maksimum kazanç için hangi tarzda videolar çekmeniz konusunda ilham verecektir.


Youtube'dan Nasıl Para Kazanırım?Kendi Ürünlerinizi Pazarlayarak: Fitness / vücut geliştirme konseptli videolar çekiyorsanız ve videolarınız popüler olmaya başlıyorsa, zaman kaybetmeden fitness ürünleri satan bir site kurun.

Eğitsel Videolar: Youtube'daki eğitsel videolar neden çok izlenir? Cevabı kendiniz verin: Abc oyunundaki 3. bölümdeki canavarı nasıl yok edebileceğinizi, bir blogdan mı okumak daha cazip geliyor, yoksa Youtube'daki bir videodan izlemek mi? Görsellik herşeydir. En iyi bildiğiniz konuda eğitsel videolar hazırlayın. Başlık ve açıklama seçimine dikkate edin. "Ahmet karbondioksit buzunu suya attı" isimli, "arkadaşım Ahmet karbondioksit buzunu suya atınca buhar çıkmaya başladı" açıklamalı bir video kulağa ilgi çekici gelmiyor, ayrıca arkadaşınız Ahmet de kimsenin umurunda değil! Halbuki aynı videoyu, "Karbondioksit buzu deneyi" adıyla, "karbondioksit buzunu suya atınca ne olur" açıklamasıyla yayınlarsanız çok daha fazla ilgi çeker.

Affiliate Pazarlama: Youtube'den para kazanmanın yolu sadece tıklama başı elde edeceğiniz Adsense geliri değildir. CJ, Linkshare ve Shareasale ve benzeri affiliate platformlardaki ürün ve servisleri , Youtube'da tanıtımını yaparak, sattığınız ürün / servis başına gelir elde edebilirsiniz.

İlgi Çekici Videolar Çekin: Şu meşhur "Charlie bit me" videosunun Charlie'nin ebeveynlerine $1,000,000'a yakın bir getirisi olduğunu bilmeyenimiz yok sanırım. (Adsense Gelirleri + Youtube partner program). Sizin de bu tarz bir videoyu çekmeniz için Charlie'ye ihtiyacınız yok. İyi bir senaryo ve 200 TL'lik bir kamera yeterli.


Youtube'dan gelir elde etmek isteyenlere tavsiyem, haftada bir kaç saatlerini araştırmaya ayırmaları, "ne tutar - ne tutmaz" analizini iyi yapmalarıdır. Son olarak bu işin,  blog yazarlığı gibi süreklilik getirdiğini unutmamalarıdır.

Her gece saat 7'de modifiyeli Doğan ile evinizin önünde drift yapan Nevzat abiniz, her hafta sizi ziyaret eden ve sürekli zamane gençleri eleştiren Munise Teyzeniz, son öğrendiği illüzyon numarasını size gösteren arkadaşınız Metin, size hatırı sayılı paralar kazandırabilir.

Aşağıda, Movie Maker'da 5 dakikada hazırladığım bir videoyu görebilirsiniz.