Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Web Sitemi Google Sandbox'tan Nasıl Kurtulabilirim?

Web Sitemi Google Sandbox'tan Nasıl Kurtulabilirim?

| Yorum Yok

Web siteniz Sandbox'a düştü... Google'da onlarca anahtar kelimede ilk sayfada çıkan siteniz, çok daha arka sayfalarda çıkmaya başlıyor ve belli bir zamandan sonra da hiç çıkmıyor.

Sandbox'a düşen web siteleri genelde yeni kurulmuş web siteleri oluyor. Ön sıralara kısa sürede çıkmak için Black Hat SEO methodlarını uygulayan site sahipleri, maalesef kendi sonlarını hazırlıyorlar.
web sitemi google sandboxtan nasıl kurtarabilirim, google sandbox
Şunu söylemekte fayda var:

Sandbox'a giren bir web sitesi ortalama 3-4 ay Sandbox'ta kalıyor. (Bu süre 1 ay da olabiliyor, 6 ay da). Bu yüzden siteniz bir kaç aylıksa, size tavsiyem yeni bir domain satın alıp herşeye baştan başlamanızdır. Siteniz bir kaç seneden beri faaliyet gösteriyorsa, sitenizi Sandbox'tan kurtarmak için 2 hususa dikkat edin:

- Doğal yollardan backlink edinin. Backlink satın almayın. Mümkünse spam sitelerdeki sitenize yönlendirilen backlinklerden kurtulmaya bakın.

-Sürekli kaliteli ve özgün içerik ekleyin. Günde bir yazıyorsanız, bunu 2'ye çıkarın.

Sadece bu 2 hususa dikkat ederek 1 ay gibi kısa bir sürede sitenizi Sandbox'tan çıkarabilirsiniz. Siteniz Sandbox'tan çıktıktan sonra da backlink satın almak, kopya içerik girmek ve benzeri Black Hat SEO methodlarını uygulamaktan kaçının.