Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Web Sitenizin İhtiyacı olan En Önemli Şey: Trafik

Web Sitenizin İhtiyacı olan En Önemli Şey: Trafik

| Yorum Yok

sitenize trafik çekinBir blog yazarını motive eden en önemli faktörlerden birinin de elde ettiği kazanç olduğunu, önceki yazılarımda defalarca belirtmiştim. Bir blogun elde ettiği kazanç ile sitesinin trafiği çoğu zaman doğru orantılıdır.

Peki bir blog yazarı, sitesinin trafiğini arttırmak için neler yapmalıdır?

Yapmanız gereken en önemli şey, sitenizde sistematik bir şekilde özgün yazı yayınlamaktır. Her gün olmasa bile haftada minimum 3-4 yazı yayınlayın. İçeriğiniz kopya içerik olmasın. Yazınızı yalın bir dille yazmanız halinde daha çok kişiye hitap edeceğiniz gerçeğini unutmayın.

Yüz milyonlarca insan her gün Facebook, Twitter ve benzeri sosyal medya sitelerde paylaşımlar yapıyor. Blog yazarları, web sitelerinin trafiğini arttırmak için mutlaka sosyal medya platformlarında yazılarını paylaşmalılar. Facebook, Pinterest, Twitter ve benzeri sosyal platformlar, sitenize ücretsiz trafik çekmek için bulunmaz bir kaftandır.

Yazılarınızda doğru anahtar kelimelere yer verin. Size tavsiyem Adwords'te Anahtar Kelime Planlayıcısı'nda, belirlediğiniz anahtar kelimenin analizini yaptırın. Doğru anahtar kelimelere yer vermeniz sonucunda, arama motorlarında görünürlülüğünüzü arttırabilirsiniz.

En önemlisi yaptığınız işten keyif alın ve bunu okuyucularınıza yansıtın.