Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Blog Yazarları İçin 5 Ekstra Tavsiye

Blog Yazarları İçin 5 Ekstra Tavsiye

| Yorum Yok


blog yazarları için 5 ekstra tavsiye* Bu yazıyı okumadan önce Blog Yazarlarına 5 Tavsiye adlı yazımı okumanızı öneririm.

Blogunuz çeşitli kanallardan az da olsa gelir elde etmeye başladıktan sonra, her blog yazarı gibi gelirinizi maksimize etmek için çeşitli değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Bu doğrultuda, Blogdoktoru.com olarak blog yazarları için 5 ekstra tavsiyemiz daha olacak:

1) Arama Motorlarını Kandırmaya Çalışmayın: Geçmişte bu hataya ben de düştüm ve birkaç Black Hat SEO methodu ile sitelerimin trafiğini arttırmaya çalıştım. Maalesef sonuç tahmin ettiğiniz gibi hüsran oldu. Anahtar kelime gömme ve backlink satın alma gibi Black Hat SEO methodlarından uzak durun.

2) Pişmiş Aşa Su Katmayın: Sitenizde yapacağınız ufak tefek değişiklikler olacaktır. Lakin abartmayın.

3) Yavaş İlerleyin: Blog yazarlığı sabır işidir. Bir blogun başarısının altında yatan temel 2 neden zaman ve sürekliliktir. Hızlı çıkan hızlı düşer.

4) Her Okuduğunuza İnanmayın: Forumlarda yer alan, "şu taktiği uygulayarak 1 ayda kazancımı 10 kat arttırdım" tarzı yazılara inanmayın. En doğrusu, okuduklarını mantık süzgeçinden geçirmenizdir. Bir şey kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, büyük ihtimal gerçek değildir.

5) Ziyaretçilerinizi Dinleyin: Blogunuzu takip eden ziyaretçilerin geri dönüşlerini dikkate alın. 

Blog yazarlarına verilecek o kadar çok tavsiye var ki... Eminim ki bu yazı da blog yazarlarına tavsiyeler konusunda yazacağım son yazı da olmayacak.