Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Er-Te Elektronik - Uzak Durmanız Gereken Bir Firma

Er-Te Elektronik - Uzak Durmanız Gereken Bir Firma

| Yorum Yok

Öncelikle bu yazıya ilham kaynağı olan Halit Tokkuş'a bir kez daha hürmetlerini sunarım.


Er-Te Elektronik İnşaat Ltd. - Kesinlikle Tavsiye Etmiyorum!


Bilenler bilir, profesyonel bina yönetimi hizmetleri veren bir firmam var. Yöneticiliğini yaptığım Kartal'daki bir apartmanın zil panosu Er-Te Elektronik İnşaat Ltd.'e ait.

er-te elektronik diafonları, er-te elektronik inşaat ltd.2 hafta önce apartmandaki kat maliklerinden biri, diafonda sorun olduğunu bana aktardı. Er-Te Elektronik İnşaat Ltd.'yi aradığımda, bakım için 5 gün sonraya, Cumartesi gününe randevu verdiler. (Bu arada telefonlara cevap vermeleri uzunca bir süre sürdü.) Kendilerine beni apartmana gelmeden 1 saat önce aramalarını da tembih ettim.

5 gün uzun bir süre olduğundan ve kat maliki onarımın daha hızlı yapılmasını istediğinden bölgedeki diğer elektrikçilerle de konuştum. Aldığım cevaplar beni hayli şaşırttı.

"Abi, neden Er-Te'den aldınız?"
"Bir Er-Te mağduru daha..."
"Hayret telefonlarına çıkmışlar"

Elektrikçiler Audio marka diafonların tamirini yapıyorlar ama söz konusu Er-Te diafonları olunca ağız birliği etmişçesine geri çeviriyorlar.

Siz telefonlarınıza cevap vermeyen, profesyonellikten uzak (işin komik tarafı firma 39 senelik) bir firmanın ürünlerini alır mısınız?

Hikaye Bitti Mi? Er-Te Elektronik Sözünü Tutmadı

Binadaki Er-Te markalı diafon için elektrikçilerden olumsuz geri dönüş alınca, mecburen Cumartesi günü'nü beklemeye karar verdim. İşimi sağlama almak için de Cuma günü kendilerini aradım ve telefona çıkan Er-Te çalışana bana Cumartesi günü geleceklerini, gelmeden 1 saat önce de bıraktığım telefondan beni arayacaklarını teyit etti.

Güya İşi Sağlama Almıştım!!! 

Cumartesi günü saat 9.00'da iş başı yaptım ve saat 17.00'a kadar Er-Te Elektronik firmasının bana geri dönüş yapmasını bekledim. Saat 11.00'dan sonra 30 dakikada bir kendilerini arayıp bana geri dönüş yapmalarını bekledim. Ne telefonlarıma ne de e-postalarıma bir cevap verdiler.

Saat 17.00'a kadar toplam 8 saat boşu boşuna Er-Te Elektronik İnşaat Ltd.'den beni aramalarını bekledim.

Maalesef geri dönüş alamadım. Kartal'daki elektrikçilerin dedikleri maalesef ki doğru çıkmıştı. Gözümün önüne "Hayret, telefonlara çıkmışlar" diyen elektrikçi geldi. Adama "Yok daha neler artık" demiştim, ve elektrikçi haklı çıktı.

Er-Te Elektronik Ltd.'nin ürünlerini satan firmaları aradığımda, cevapları "Abi, satıyoruz ama tavsiye etmiyoruz" olmuştu.

Pazartesi günü firmayı arayıp da konuyu kendilerine aktardığımda, bana pişkin pişkin güldüler ve utanmadan tekrar adres ve şikayeti almaya kalktılar.İşi 24 saat içinde halletmelerini, insanların mağdur olduğunu anlatmaya çalıştığımda, ellerinden gelenin bu olduğunu söylediler.

Yorumu sizlere bırakıyorum. Er-Te Elektronik ürünlerini almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum !!!

Ürünlerinin arkasında durmayan,  piyasada itibarı azalmış, müşterisine kaba davranan bu firmanın ürünlerini almayı düşünenlerin bir kez daha düşünmelerini tavsiye ediyorum.

17.06.2014 itibariyle firmanın sitesindeki iletişim bilgileri bölümünde açık adresini yazmayan Er-Te Elektronik İnşaat Ltd. adlı firmadan uzak durun derim.

Güncelleme: Firmanın e-posta adresime attığı e-postada, firmanın üretici firma olduğunu, ve kendi elektrikçimizi bulmamız istendi. Sorunun tespiti de telefonda (!) yapılacakmış. Anlaşması elektrikçisi olmayan 39 yıllık bu firmanın ismi kirlenmiştir.