Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / 7 Arama Motoru Optimizasyonu Stratejisi

7 Arama Motoru Optimizasyonu Stratejisi

| Yorum Yok

7 Arama Motoru Optimizasyonu Stratejisi


Geçen Pazar, uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımdan bir telefon aldım ve beni evine kahvaltıya davet etti. Kahvaltı sırasında konu konuyu açtı ve ortak bir arkadaşımızla beraber birkaç ay önce bir firma kurduklarını öğrendim.


arama motoru stratejisi, seoSEO ( arama motoru optimizasyonu ) hizmetleri konusunda firmalardan teklifler aldığını ve de hangi firmayı seçmesi konusunda yardımımı istedi. Tekliflerin içeriğine şöyle biz göz attım ve arkadaşıma aynen şunu dedim:

"Teklifleri bilgisayardan sil, fazla yer kaplamasın"

Neden mi? Çünkü piyasadaki SEO hizmeti veren firmaların çoğunun uzun solukta web sitenize zararı olacağını adım gibi biliyorum. Hala backlink satın alarak arama motorlarında bir web sitesini üst sıralara çıkaracağını iddaa eden firmalar var. (Geçici olarak belki...) BlogDoktoru.com'da bu konuna hakkında yazılar yazdım ve de yazmaya devam edeceğim. SEO hizmeti veren firmaların çoğu ya dolandırıcı ya da işini bilmiyor. Sonuç olarak arama motoru optimizasyonu hizmeti için para veren kişiler / firmalar bu işten büyük zarar görüyor.

İşte bu yüzden, 7 Arama Motoru Optimizasyonu Stratejisi adlı yazıyı yazmaya karar verdim. Bu yazıyı, Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyenlerin şiddetle okumasını tavsiye ediyorum.


7 Arama Motoru Optimizasyonu Stratejisi


1) En Çok Dikkat Etmeniz Gereken şey İÇERİK'tir. Çoğu blog yazarı yazılarını yazarken, okuyucularının o yazıdan faydalanıp faydalanmayacağını düşünmez. Yazılarını okuyucu için değil, arama motorları için yazarlar. Yazınızı yazarken kendinize şu soruyu sorun:

Bu yazım insanların ilgisini çeker, onlara faydalı olur mu?

Cevabınız "EVET" ise doğru yoldasınızdır.

2) Anahtar kelimenizi doğru belirleyin. Google hesabınız varsa Adwords Anahtar Kelime Planlıyıcısı 'na bir göz atın. Hangi anahtar kelime, hangi sıklıkta aranmış iyi inceleyin.

3) Sitedeki her yazıya meta bilgilerini ekleyin. ( Meta anahtar kelimesi, arama açıklaması gibi). Dikkatlice yazılmış bir meta açıklaması ve anahtar kelimesi, yazılarınızı arama motorlarında üst sıralara çıkaracaktır. 

4) Yazınız başlığını seçerken kılı kırk yarın. Yazınızın başlığının açıklayıcı olmasına ve de fazla uzun olmamasına gayret edin. Arama motorlarında başlıkların 70. karakterden sonrası çıkmaz.

5) Sosyal Medya'nın gücünü asla ihmal etmeyin. Google başta olmak üzere çoğu arama motorunda üst sıralara çıkmak istiyorsanız, yazılarınızın Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarında sıklıkla yer almasına gayret edin.

6) Backlinkler: Doğru backlinkler (satın alınmayan, güvenli sitelerden sitenize yönlendirilen backlinkler) sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarır, yanlış backlinkler ise (satın alınan, spam backlinkler) alt sıralarda yer almanıza yol açar.

7) İstatistik Tutun: Sitenize mutlaka ama mutlaka Google Analytcis'i entegre ettirin. Hangi sayfanız kaç kere ziyaret edilmiş, ziyaretçiler nereden gelmiş ve daha bir çok istatistiki bilgiyi değerlendirmek için Google Analytics çok faydalı olacaktır.


---------------------------------------------------------------------------------------------
 SEO Adına Yapılmaması Gerekenler yazıma bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.