Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Blog Yazmanın Getireceği 6 Fırsat

Blog Yazmanın Getireceği 6 Fırsat

| Yorum Yok

Blog Yazarı Olmanın Getireceği Fırsatlar


blog yazarı olmanın avantajları, blog yazarları fırsatlarPiyasada 100 milyondan fazla blog var ve siz de kervana katılmak istiyorsunuz. İhtiyacınız olan en önemli şey, hakkında yazılacak bir niche bulmak. Size tavsiyem, uzman olduğunuz bir niche seçin. Çok iyi bildiğiniz bir konu yok mu? Üzülmeyin. Şimdi vereceğim tavsiyeye çoğu kişi karşı çıkacaktır ama ben tavsiyemin her zaman arkasında olacağım:


Uzmanlaşmak istediğiniz bir niche seçin.
 Yazdıkça açılacaksınız... Kimse annesinin karnından blog yazarı olarak doğmadı.

Kendi blogunu açmak isteyen BlogDoktoru.com okuyucularının öncelikle BlogDoktoru.com'da yayınladığım şu 2 yazıya bir göz atmasında fayda var:


Blog Yazarlarına 5 Tavsiye


Blog Yazarları İçin 5 Ekstra Tavsiye

Sen de YAZ - YAZ - YAZ

İlk blogumu (sonu hüsranla bitmişti) açıp açmama konusunda düşünürken, Ajda'nın şarkısı beni ciddi bir biçimde motive etmişti. Yüksek bir yerden denize atlayıp atlamama arasında karar vermeye çalışmak yerine, fazla düşünmeden atlayın. Gerisi zaten gelecektir.

Hala mı gerekli motivasyonu sağlayamadınız? O zaman bir blog yazarı olmanın size getireceği avantajları, önünüze açacağı fırsatları bir bir yazmanın vaktidir...


Blog Yazmanın Size Getireceği Fırsatlar


1-Blog yazarlığı iyi bir gelir kapısı olabilir. Başka yazılardan ilham alın ama kopyala yapıştır kesinlikle yapmayın. Sıklıkla yazacağınız orijinal yazılar, sizin için ciddi bir gelir kapısı olabilir. Yazarken kasmayın, lisedeki edebiyat sınavında değilsiniz. Acele edip de yazım hatası da yapmayın. Ayrıca firmalar arama motorlarında ön sıralarda çıkmak için bir servet ödüyorlar. Neden siz de pastadan pay almayasınız? (bkz. En Çok Kazanan Blog Yazarları)

2-Blog yazmanın aynı zamanda CV'niz için önemli bir artı olduğunu unutmayın. Genç yazarlar özellikle bunu unutmasınlar.

3-Blog yazmak, 21. yüzyılda kendinizi ifade etmeniz için önemli bir şans.

4-Blog yazarı olmak için ciddi bir finansal yatırım gerekmez. Sadece $1,17 'a bir blog açmanız mümkün. $1,17'a alan adınızı satın alın ve Blogger'a yönlendirin. İşte hepsi bu.

5-Blog yazmak hem ufkunuzu açacak hem de sizin daha iyi bir yazar olmanıza yardımcı olacak. Yazdıkça uzmanlaşacak, uzmanlaştıkça önünüze yeni kapılar açılacak.

6-Blog yazarı olarak daha geniş bir network'e ulaşacaksınız.


Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar. BlogDoktoru.com okuyucularının aklına bu saydıklarımdan başka fırsatlar geliyorsa, paylaşmaktan çekinmesinler.