Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Blogger'ı Wordpress'e Tercih Etmeniz İçin 5 Önemli Neden

Blogger'ı Wordpress'e Tercih Etmeniz İçin 5 Önemli Neden

| Yorum Yok


Blogger Mı? Wordpress Mi?

Blogger Mı? Wordpress Mi?
Bu yazıyı hem Blogger hem de Wordpress tabanlı blogları olan bir yazar olarak yazıyorum. Wordpress'in de Blogger'ın da kendine göre avantajları var. Bu yazıda, Blogger'ın 5 artısından bahsedeceğim. (Wordpress ile kıyaslandığında)

Bildiğiniz gibi BlogDoktoru.com, premium blogger teması kullanan Blogger tabanlı bir blog. Kişisel görüşüm ise Wordpress'in Blogger'a oranla çok daha ileri bir CMS platformu olduğudur. Ama tabii ki Blogger'ın da Wordpress'le kıyaslandığında artıları var.

 Giriş bölümünü fazla da uzatmadan hemen Blogger'ı tercih etmeniz için 5 nedeni sıralayım...

1) Blogger Ücretsizdir. Wordpress tabanlı bir siteniz varsa hosting parası verirsiniz ama Blogger tabalı bloglar ücretsiz Google'ın Cloud Server'larında host edilir. Yapmanız gereken cüzi bir mebla ödeyip premium bir domain satın almak (.com / .net/ .org gibi) ve bu domain'i Google serverlarında yönlendirmenizdir. (bkz. Ucuz domain nasıl satın alınır)

2) Blogger'ın SEO ayarları yapılmıştır. Wordpress bloglarda SEO için özel eklentiler vardır. Ama Blogger'da bu ayarlar neredeyse hazırdır. Yapmanız gereken tek şey, Ayarlar (Settings) kısmından temel ayarları modifiye etmektir. Blogger tabanlı bloglar Google'ın Cloud Serverları tarafından host edildiğinden, Wordpress bloglardan daha hızlıdır.

3) Blogger tabanlı bloglar daha güvenlidir. Wordpress bloglar için her ne kadar güvenlik eklentileri eklerseniz ekleyin, güvenlik açıkları vardır. Wordpress'te temanızı, eklentileri ve de Wordpress'i sürekli güncellemeniz gerekir. Ama şifrenizi koruduğunuz müddetçe, Blogger'ı hacklemek neredeyse imkansızdır.

4) Blogger daha kolaydır. Blogger tabanlı bir blogunuz varsa çok üst düzeyde bir teknik bilgiye sahip olmanız gerekmez.

5) Blogger daha kullanışlıdır. Wordpress tabanlı siteler çeşitli hatalar verebilirken, bu durum Blogger'da yaşanmaz.

Yeni başlayan potansiyel blog yazarları ve hostinge para vermek istemeyen yazarlar için Blogger, biçilmiş kaftandır. Ve Blogger tabanlı blogunuzu Wordpress'e yönlendirme imkanınız da vardır.