Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Blog Yazarları: Daha Fazla Trafik Çekmek İçin Bunları Mutlaka Yapın

Blog Yazarları: Daha Fazla Trafik Çekmek İçin Bunları Mutlaka Yapın

| 2 Yorum

blog başarısı, başarılı blog, bloga trafik çekmekHer blog yazarı, blogunun başarılı olmasını ister. Bloguna çekeceği daha fazla ziyaretçi sayısı, blogundan elde edeceği gelire de yansır (İstisnalar kaideyi bozmaz). Başarılı bir blog yazarı olmak için onlarca hatta yüzlerce faktör var ve bunlardan biri de sabırlı olmak. Çünkü başarı blogunuzu açar açmaz gelmez. İlk ayında çok tutulan bloglar var mı? Tabii ki var, ama bir blogun başarılı olabilmesi için zaman ihtiyacı var. Tabii ki, kalitesiz ve kopya içeriğe sahip olan bir blog, üzerinden seneler geçse de yerinde sayar.

Blogunuzun tutulması için seçeceğiniz niche ve içeriğinizin kalitesi en önemli 2 faktördür. Bu 2 faktörün dışında, siz blog yazarlarını başarıya götürecek yolda başka faktörler yok mu? İşte bu yazıda, bu faktörleri detaylıca anlatacağım.

1) Fikirlerinizi Anında Not Edin: İlham, her an her saniye gelen birşey değil. Aklınıza gelen bir fikri, bir detayı aradan biraz zaman geçince unutmanız mümkün. Bu yüzden aklınıza, blogunuzla ilgili bir fikir, yazacağınız yazıyla ilgili bir detay gelir gelmez hemen bir yere not edin. 

2) Sosyal Medya Butonları: Sitenizde, okuyucuların yazılarınızı sosyal medya platformlarında kolayca paylaşmanızı sağlayacak sosyal medya platformu paylaşım butonları olsun. (bkz. BlogDoktoru'nun her yazısının üst kısmında yazıları Facebook, Twitter ve Google Plus'ta paylaşmanızı sağlayacak butonlar var.) Bir blogdaki beğendiğiniz bir yazının linkini kopyalayıp sosyal medya hesabınıza yapıştırmak mı yoksa beğendiğiniz yazıyı tek bir tuşla sosyal medya hesabınızda pağlaşmak mı okuyucular için daha kolay? Kararı siz verin.

3) Blogunuzda Misafir Yazarlara Yer Verin. Blogdoktoru'nun 1. sene analizi yazısında da belirtmiştim. Blogdoktoru'na daha fazla misafir yazar kabul etmeliyim diye. Misafir yazarlar, blogunuza yeni bir renk getireceği gibi, okuyuculara da farklı bir tat ve bakış açısı sunar.

4) Temel SEO Bilgisi: Blogunuzu arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için SEO firmaları ciddi paralar talep eder. Temel SEO bilgisi bu yüzden blog yazarları için olmazsa olmaz. Böylece paranız cebinizde kalır.

5) Belirli Sıklıkla Yazı Girin: Evet, bu konuda da 2014 yılında sınıfta kaldığımı itiraf etmeliyim. Ayda 50 yazı girdiğim de, 2 yazı girdiğim de oldu. Ayda 4 yazı girecekseniz. Bu yazıları ayın tek bir haftasına sığdırmak yerine, haftada bir paylaşın.

6) Görsellik: "İçerik Kralsa", "Görsellik" Vezir'dir. Blogunuzda resim ve video paylaşmaktan çekinmeyin. 

7) İstatistik Tutun. "Bir şey trendse, o şey trenddir". Okuyucularınız en çok hangi yazınızı okumuş ve sosyal medya platformlarında paylaşmış? Popüler yazılarınız, size hangi konu ve tarzda yazmanız gerektiği konusunda (blogunuza trafik çekmek için) bir fikir edinmenizi sağlar.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Peki, sizin "mutlaka yapılması gerekenler" listenizde neler var?