Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / , Blogger'da Hyperlink Rengini Nasıl Değiştirebilirsiniz

Blogger'da Hyperlink Rengini Nasıl Değiştirebilirsiniz

| 2 Yorum

bloggerda hyperlink rengi değiştirme, bloggerda hyperlink rengini nasıl değiştirebilirim

Blog Yazarlığı hakkındaki yazılarımı okumuş olanlar bilir, bir blog yazarının dikkat etmesi gereken en önemli şey, blogun içeriğidir.(Content is King- İçerik Kraldır). Ama sadece kaliteli ve özgün içerik bir blogun takipçi sayısının fazla olması için yeterli değildir.

BlogDoktoru'ndaki yazılarımda hyperlinkler (köprü) kullanıyorum. Yazılarımdaki bazı anahtar kelimeleri, blogumdaki diğer yazılara veya başka sitelerdeki yazılara bağlıyorum. 

Her blogger teması istediğiniz hyperlink ayarlarıyla gelmiyor. Hyperlinkli kelimeler, yazıdaki diğer renklerle aynı olunca, farkedilmiyor. Bu yüzden blogger tabanlı blogu olanlara hyperlinklerinin renklerini ayarlamalarını tavsiye ediyorum.

Hyperlink rengini değiştirmek çok kolay ve bir kaç adımda bunu nasıl yapacağınızı  anlatacağım.

1) Blogger'da Dashboard'unuza girin. Şablon'a tıkladıktan sonra HTML'yi Düzenle seçeneğini seçin.

2) Değiştireceğiniz kod <b:skin>......</b:skin> arasında, aşağıdaki resimdekine benzer bir kod. (CTRL + F yapıp a:hover diye aratırsanız daha kolay bulabilirsiniz.)
3) color:# dan sonraki  karakterleri değiştirerek istediğiniz rengi elde edebilirsiniz.

4) Aradığınız rengin heximal kodunu bulmak için şu siteye göz atabilirsiniz.

5) Son olarak Şablonu Kaydet düğmesine basın ve işte hepsi bu kadar.

Yukarıdaki resimdeki heximal kodlar Blogdoktoru.com'da kullandığım heximal kodlardır. Gördüğünüz gibi hyperlink rengini değiştirmek 1 dakikadan az zamanınızı alacak. Zorluk açısından da bir sıkıntı yaşamayacağınızı umuyorum, yaşamanız durumunda da altta yorum kısmında size yardımcı olmaya çalışacağım.