Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Hakkında Bilinmeyenler

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Hakkında Bilinmeyenler

| Yorum Yok

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Hakkında Bilinmeyenler


Resmi kayıtlara göre 8 Ocak 1983 yılında dünyaya gelen Kim Jong Un, eski Kuzey Kore lideri Kim Jong İl’in en küçük oğludur. Kim Jong İl’in 17 Aralık 2011 tarihinde ölmesi sonrasında Kuzey Kore Devlet Başkanlığı görevine getirildi. Doğum günü olan 8 Ocak, Kuzey Kore’de resmi tatil kabul edilmekte. Bu videoda sizlerle genç lider Kim Jong Un hakkında az bilinen bilgileri paylaşacağız.

1996 ile 2000 yılları arasında İsviçre’de sanki bir Kore diplomatının oğluymuş gibi gerçek kişiliği saklanarak okutuldu. İsviçre’de aldığı eğitiminden sonra, Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’e döndü ve ‘Kim İl-sung’ adlı Askeri Üniversite’den 2006 yılında mezun oldu.

 Kuzey Kore’nin sadece kadınlardan oluşan ilk ve tek kadın müzik grubunun üyelerini bizzat kendi seçti. Kim Jong,  vatana ihanetten suçlu bulunan amcası ve 5 yardımcısını 3 gün boyunca aç bıraktı ve daha sonrasında 120 köpeğe yem etti.
İsviçre peyniri bağımlısı olam Kim Jong,  Kuzey Kore halkı açlıktan kırılırken her yıl tonlarca peynir ithal ediyor. Dünyanın bilinen en genç ülke lideri olma özelliğine sahip olan Kim Jong, “HIRS” anlamına gelen “Ambition” adlı saç modelini, ülkesinde sadece kendisi kullanabiliyor.
Basketbol, Kim Jong’un en sevdiği spor ve en sevdiği basketçi ise Michael Jordan. Kuzey Kore Lideri, Michael Jordan'ın Chicago Bulls için oynadığı hemen hemen her oyunun kayıtlı olduğu bir video kütüphanesine sahip. Kendisini resmi kayıtlara göre 3 kez ziyaret eden Dennis Rodman, Kim Jong’un en yakın arkadaşlarından biri. Hatta Dennis Rodman’a verdiği lüks hediyeler, dünya medyasının ilgisini bir hayli çekmişti.
Yemek yemeyi çok seviyor. Fazla yemek yediği için bir ara yürümekte de ciddi sorunlar yaşamış ve sırf bu yüzden mide küçültme ameliyatı olmuştur.  İçki içmeyi de yemek yemek kadar çok seven Kim Jong’un favori içkisi ise Johnie Walker.
Kim Jong hakkındaki ilginç özelliklerden biri ise dünya üzerinde askeri eğitimi ve geçmişi olmayan tek general olması.
 Kuzey Kore halkı tarafında çok sevilen babasına ve dedesine daha çok benzemek için estetik operasyonları geçirdiği biliniyor.
Yetişkinliğe adım atmadan önce bilinen bir resmi fotoğrafı olmayan Kuzey Kim Jong, ülkesi Kuzey Kore’nin dış politikasını 68 yaşındaki teyzesinin tavsiyeleri ile yürütmekte.
Birkaç yıl önce, Kuzey Kore Savunma Bakanı Hyon Yong Chol’u bir toplantıda uyuduğu için idam ettiren Kim Jong’un başkanı olduğu Kore İşçi partisi dışında Kuzey Kore’de bir parti kurulması yasak. Parti kurmaya çalışanların cezası ise idam edilmek.

Verdiği idam kararlarıyla, dünya medyası tarafından acımasız bir lider olarak tanımlanan Kim Jong’a 2015 yılının Ağustos ayında Endonezya merkezli Sukarno Eğitim Vakfı tarafından “Barış Ödülü” verilmesi de ilginç bir ayrıntı.

Kuzey Kore Lideri, son olarak ABD Başkanı Donald Trump ile Kim de 12 Haziran'da Singapur'da bir araya gelmiş, zirvenin ardından iki lider Kuzey Kore'nin nükleer silahlardan arındırılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Kim Jong Un videosunu aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kim Jong Un Videosu