Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / Dünyanın En Zengin 10 İnsanı

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı

| Yorum Yok

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı


Bir İngiliz yardım kuruluşu Oxfam’ın hazırladığı rapora göre, dünyanın en zengin 10 kişinin serveti, en yoksul 3.5 milyar kişinin sahip olduğu varlıkların toplamından daha fazla. Bu videoda sizlere dünyanın en zengin 10 kişisinden bahsedeceğiz.

Listemizin 10. Sırasında Charles ve David Koch kardeşler var. Koch Industries şirketinin kurucusu Charles ve David Koch kardeşlerin her birinin kişisel serveti 48.5 milyar dolar civarında. Liberal politikaları savunan Koch kardeşler bugüne kadar servetlerinin yüzlerce milyon dolarını liberal politikacıların kampanyaları için harcamakta tereddüt etmemişlerdir.

9 numarada 53 milyar dolarlık servetiyle Bernard Arnault var.  Kariyerine inşaat mühendisi olarak başlayan Fransız milyarder Bernard Arnault, aile şirketleri olan Groupe Arnault’un başkanlığını yürütmektedir.

Dünyanın en zengin 8. kişisi olan hayırsever iş adamı Michael Bloomberg’in kişisel serveti, 53.3 milyar dolar. Özellikle silahsızlanma ile ilgili kampanyalara milyarlarca dolar bağış yapan ve aynı zamanda 3 dönem New York Belediye Başkanlığı da yapan Michael Bloomberg, Bloomberg L.P. firmasının da sahibi.

61.1 milyar dolarlık servetiyle listemizin 7. Sırasında yer alan Larry Ellison, ORACLE firmasının başkanlığını yürütmekte. Ellison’un servetinin büyük bir kısmı dünya çapında sahip olduğu gayrimenkullerden gelmekte.

6 numarada 63 milyar dolarlık servetiyle Meksikalı işadamı Carlos Slim Helu yer almakta. 81 yaşındaki işadamı Latin Amerika’nın en büyük cep telefonu şirketi America Movil’in yanı sıra perakende, bankacılık ve telekomünikasyon sektöründeki 200’den fazla firmanın da sahibi.

Ülkemizde de popüler olan ZARA firmasının sahibi olan Amancio Ortega, aynı zamanda Avrupa’nın en zengin işadamı. 68.2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 10 insanı listesinde 5. sırada yer alan Amancio Ortega, moda sektörünün öncülerinden biri kabul edilmekte.

Listemizin 4. Sırasında 70 milyar dolarlık servetiyle ,hepimizin ismini duyduğu, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yeralmakta. Henüz Harvard Üniversite öğrenciyken kurduğu sosyal platform Facebook’un bugünkü değeri tam tamına 400 milyar dolar. 33 yaşındaki milyarder, aynı zamanda yardım kuruluşlarına yaptığı milyarlarca dolarlık bağışlarla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış durumda.

Bir yatırım dehası olarak da adlandırılan Warren Buffet’in kişisel serveti 88.8 milyar dolar. Listemizin 3. Sırasında yer alan milyarderin her sabah MCDonalds’ta 4 dolardan ucuz bir menüyle kahvaltısını yaptığı da ilginç bir detay.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates 98.5 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zengin 2. Kişisi. Bill Gates de hayır kurumlarına yaptığı milyarlarca dolarlık bağışlarla biliniyor.

128 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos, ülkemizde de yakın zamanda açılmış e-ticaret devi Amazon’un sahibi.53 yaşındaki işadamının sahibi olduğu Amazon’un değeri tam tamına 1 trilyon dolar.

Dünyanın en zengin 10 insanın sahip olduğu ortak nokta, kuşkusuz büyük başarılar için büyük riskler alabilmeleri.

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı videosunu izlemek için:
Dünyanın En Zengin 10 İnsanı