Popular Posts

TOSAT Danışmanlık

Web Sitesi Tasarım + SEO (arama motoru optimizasyonu) ve Sosyal Medya Hizmetleri --------------------------------- Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 Kadiköy / İstanbul --------------------------------- TosatDanismanlik.com

Blogger, WordPress & SEO

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Slider Top

[4][true][slider-top-big][Slider Top]
Buradasınız: Ana Sayfa / KİLO VERMENİN YOLLARI

KİLO VERMENİN YOLLARI

| Yorum Yok

KİLO VERMENİN YOLLARI

Kilo vermek, kilolardan şikayetçi olan pek çok kişinin istediği bir şey. Peki, kilo verirken nelere dikkat edilmeliyiz? Hangi kurallara uymalıyız? Hayatımızda neleri değiştirmeliyiz? Kısacası kilo vermek için hangi alışkanlıkları edinmeliyiz?

Sağlıklı bir hayat sürmek her bireyin beklentisi. Bireyin sağlığını etkileyen en önemli faktörlerden biri ise fazla kilolar. Bu videoda sizlere fazla kilolardan nasıl kurtulabiliriz, onu anlatacağız.
Öncelikle kilolu bireylerin en çok yaptığı hatalardan bahsedelim. Az yemek, uzun süre aç kalmak ve bazı besinlerin tüketimini tamamen kesmek yapılan en temel yanlışlar arasında. Hatta bilinçsiz ve yetersiz beslenme sonucu kilo vermek bir yana, daha da kilo almak olası.

Uzmanlara göre hızlı bir metabolizma için günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı kesinlikle atlamamak gerekiyor. Sabah geç kalkma veya iyi bir kahvaltı için vakit bulamama yüzünden, insanlar kahvaltıyı süt ve gevrek yiyerek geçiştiriyor. Halbuki sağlıklı bir kahvaltı için sabah öğününde sebze tüketmek son derece önemli. Çünkü kahvaltıda sebze tüketimi, bağırsak sağlığı ve vücudun lif ihtiyacı için şart.

Yapılan en sık yanlışlardan biri de vücudu uzun süre aç bırakmak. Diyet yapan birinin kesinlikle aç kalmaması gerekiyor. Çünkü aç kalındığında vücut sadece su kaybetmiyor, aynı zamanda kaslar da küçülüyor, kısaca vücut yağ yakmıyor. Metabolizma hızı düşüyor, metabolizma hızı düşmesi sonucunda ise vücudumuz buna tepki veriyor ve halsizlik, baş ağrısı, tansiyon düşüklüğü, kabızlık ve cilt kuruluğu gibi sorunlara yol açılıyor.

Sofralarımızın olmazsa olmazı ise ekmek tüketimi konusunda ise diyetisyenler sıklıkla fikir ayrılığına düşmekte. Bazı diyetisyenler ekmeği tamamen diyetimizden çıkarmamız gerektiğini ısrarla savunsa da aslında ekmek tüketiminin kilo vermemize yardımcı bir rolü vardır. Ekmek konusunda dikkat etmemiz gereken ekmeği nasıl ve ne şekilde tüketeceğimizdir.

Beyaz ekmekte lif oranı düşüktür, bu yüzden beyaz ekmek tüketiminden bir saat sonra bile kişi tekrardan açlık hissi duyacaktır. Halbuki beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek tüketen kişi, beyaz ekmek tüketen kişiye kıyasla daha uzun süre tok kalacaktır. Bunu sebebi ise tam tahıllı ekmekteki lif içeriğinin, beyaz ekmekteki lif içeriğinden daha fazla olmasıdır. Beyaz ekmeğin glisemik indeksi, tam tahıllı ekmekten daha yüksek olduğu için, beyaz ekmek tüketimi sonrası salgılanan fazla insülin sebebiyle besinler direkt yağ olarak depolanır ve bu depolanma da çoğunlukla bel seviyesinde gerçekleşir. Kısaca fazla abartmamak koşuluyla tam tahıllı ekmek tüketiminin, kilo vermemize yardımcı olacağı söylenebilir.

Öğünler sırasında veya sonrasında tüketilen içecekler de dikkat etmemiz gereken bir husustur. Örnek vermek gerekirse, bir büyük boy yağlı sütten macciato ve latte yaklaşık 250 kalori ederken, bir büyük boy yarım yağlı sütten cappucino yaklaşık 150 kaloridir. Öğle ve akşam yemeklerinde çoğumuzun tükettiği kolanın bir kutusu ise 149 kaloridir. Bu yüzden yediklerimizin yanında tükettiğimiz içeceklere de dikkat etmek, kilo vermemiz açısından son derece önemlidir.

Yediklerimize ve içtiklerimize dikkat edip, bir de haftanın 3 veya 4 günü spora zaman ayırmamız durumunda ise kilo vermek hiç de zor olmayacaktır.

Nasıl Kilo Verilir Videomuzu İzlemek İçin: